Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Benigna, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 20 czerwca 2024

Kozienice

Sprzęt za 200 tys. trafił do OSP z gminy Kozienice

poniedziałek, 08 stycznia 2024 15:36 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Strażacy ochotnicy z ośmiu jednostek na terenie gminy Kozienice otrzymali sprzęt o łącznej wartości 200 tysięcy złotych. 90 procent tej kwoty stanowiła dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Oficjalne przekazanie sprzętu miało miejsce dzisiaj w siedzibie OSP Kozienice. Powędrował on do strażaków ochotników z Brzeźnicy, Kozienic, Nowej Wsi, Przewozu, Ryczywołu, Stanisławic, Świerży Górnych i Woli Chodkowskiej. Mówi burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski:

Co znalazło się na wyposażeniu strażaków ochotników i jak przełoży się to na ich zdolność operacyjną? Mówi druh Hubert Czubaj – prezes powiatowego Związku OSP w Kozienicach:

W oficjalnym przekazaniu sprzętu udział wzięli: burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski wraz z zastępcą Dorotą Stępień, przewodniczący rady miejskiej w Kozienicach Rafał Sucherman, komendant powiatowy PSP bryg. Kamil Bieńkowski, prezes powiatowego Związku OSP w Kozienicach Hubert Czubaj, komendant gminnego Związku OSP w Kozienicach Wiesław Krześniak wraz z wiceprezesem Związku Witoldem Adamskim.

W tym roku gminę Kozienice czekają jeszcze dwie duże inwestycje za ponad dwa miliony złotych związane z ochroną przeciwpożarową, a mianowicie garaży dla strażaków w Samwodziu i Świerżach Górnych.