Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Końskie

Co dalej z planowaną inwestycją w Gracuchu?

środa, 24 stycznia 2024 15:43 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Pixabay
Marcin Prejs

Budowa instalacji do przetwarzania odpadów prawdopodobnie nie powstanie w Gracuchu pod Końskimi. Protestują przeciwko niej mieszkańcy zaniepokojeni wpływem planowanego zakładu na środowisko.

Budowa instalacji do przetwarzania odpadów prawdopodobnie nie powstanie w Gracuchu pod Końskimi. Protestują przeciwko niej mieszkańcy zaniepokojeni wpływem planowanego zakładu na środowisko. Jak mówi burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, prawdopodobnie aktywność mieszkańców skłoniła wnioskodawcę do zmiany decyzji o lokalizacji zakładu. – Pojawił się osobiście, żeby poinformować, że w sytuacji, w której są i inne możliwości to on jednak będzie rezygnował z lokalizacji tego zakładu w środku lasu, blisko zabudowań wiejskich – mówi Krzysztof Obratański. Burmistrz poinformował również, że gmina przystąpi do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego sołectwo Gracuch. To pozwoli doprecyzować, jakie inwestycje mogą zostać zlokalizowane w tej miejscowości.

Sesja w tej sprawie przeprowadzona zostanie 25 stycznia. Początek o godzinie 8.

Jak dodaje burmistrz, planowana pierwotnie w Gracuchu inwestycja polegająca na budowie instalacji przetwarzania odpadów polimerowych o niskiej wartości i wytwarzania z nich gazowego wodoru mogłaby zostać zlokalizowana np. na terenach przemysłowych, którymi dysponuje konecki samorząd.