Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Końskie

Koneccy radni jednogłośni w sprawie Gracucha

czwartek, 25 stycznia 2024 12:15 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Mimo deklaracji inwestora o zmianie lokalizacji zakładu przetwarzania odpadów koneccy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego sołectwo Gracuch.

Koneccy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego sołectwo Gracuch. To ma zahamować planowaną tu budowę zakładu przetwarzania odpadów. – Po pierwsze dlatego, że to pozwala nam zawiesić postępowania na przynajmniej pół roku w trakcie przygotowania planu miejscowego w tych wnioskach, które - jak widać - mają charakter kontrowersyjny. Po drugie w procedurze planistycznej stroną postępowania nie jest tylko ten kto ma interes prawny, czyli bezpośredni sąsiad działki, tylko każdy mieszkaniec miasta i gminy – wyjaśnia burmistrz Krzysztof Obratański. Jak dodaje, to oznacza, że każdy mieszkaniec może dokładnie obserwować postępowanie i składać do niego swoje wnioski. Gmina może wreszcie wprowadzić takie zapisy w planie, które blokować będą niebezpieczne inwestycje.

Przeciwko budowie zakładu w Gracuchu protestowali mieszkańcy. Inwestor w rozmowie z burmistrzem zadeklarował zmianę lokalizacji inwestycji. Na razie jest to tylko deklaracja ustna, dlatego radni przyjęli uchwałę w sprawie Gracucha.