Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

Przysucha

Kiedy BCU powstanie w Przysusze?

czwartek, 01 lutego 2024 16:52 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Trwają prace związane z przebudową budynku Starostwa Powiatowego w Przysusze. O tym kiedy do nowych pomieszczeń będą mogli wprowadzić się urzędnicy oraz na jakim etapie są inne ważne powiatowe inwestycje mówiliśmy w audycji Powiat Przysuski na Fali.

Trwa przebudowa budynku Starostwa Powiatowego w Przysusze. Zgodnie z planem powinna zakończyć się ona w styczniu przyszłego roku, jednak wiele wskazuje na to, że firma wykonująca zadanie wykona je wcześniej. Mówił o tym w Radiu Plus Radom wicestarosta przysuski Marek Kilianek. – Z rozmów z wykonawcą wynika, że inwestycja będzie oddana jeszcze w tym roku – informował. Wyjaśnił także, że do nowych pomieszczeń urzędnicy przeprowadzą się prawdopodobnie już w połowie roku. Wtedy roboty przeniosą się do pomieszczeń obecnie zajmowanych przez pracowników starostwa. Docelowo nowy obiekt będzie siedzibą dla różnych powiatowych jednostek. – Wszystko po to, by petenci mogli w jednym miejscu załatwiać wszystkie sprawy – mówił Marek Kilianek. Koszt inwestycji to około 28 mln zł.

Marek Kilianek mówił także o rozpoczynającej się rozbudowie i modernizacji bazy edukacyjnej Liceum Kadetów w Lipinach oraz przygotowaniach do utworzenia w Przysusze Branżowego Centrum Umiejętności.

Posłuchaj całej rozmowy z wicestarostą przysuskim Markiem Kiliankiem: