Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

Radomskie

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Skaryszewie

wtorek, 05 marca 2024 15:30 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Starostwo Powiatowe w Radomiu
Monika Nowakowska

Pogoda dopisała, atmosfera fantastyczna, a do tego smaczne kiełbaski, więc to nie mogło się nie udać. Stowarzyszenie Zabiegany Skaryszew już po raz dziesiąty zorganizował Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Patronat nad imprezą sprawował Waldemar Trelka, starosta radomski, który zresztą sam wziął udział w biegu.

Do Skaryszewa dotarło w sumie prawie 200 uczestników. Najpierw odbył się symboliczny bieg na dystansie 1963 metrów. Odśpiewano hymn narodowy, odpalono biało – czerwone flary. Uczestnicy w okolicznościowych koszulkach przemierzyli przez las. Najszybciej tą symboliczną trasę pokonał radomski lekkoatleta, Denis Oraczko. Licznie przystąpiły dzieci, całe rodziny, jak również starosta Waldemar Trelka, czy też Zdzisław Mroczkowski, zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Radomskiego.

– Cieszę się, że tak licznie przybyliście do Skaryszew. Ten dystans 1963 metry jest szczególny, bo kojarzy się z datą śmierci ostatniego żołnierza. W taki sposób łączymy pokolenia, pielęgnując również pamięć o Żołnierzach Wyklętych – mówił Waldemar Trelka, starosta radomski.

Sporo biegaczy stawiło się na starcie biegu głównego na dystansie 5 kilometrów. Wśród mężczyzn zwyciężył Kamil Walczyk przed Rafałem Lewochą i Michałem Kolasztem. Natomiast Wśród pań zwyciężyła Amelia Karolak przed Marcjanną Rolą i Justyną Bocheńską. Brawa należą się wszystkim, którzy ukończyli całą trasę, bo tego dnia wynik i czas nie były najważniejsze.

Stowarzyszenie Zabiegany Skaryszew po raz kolejny pokazało wielką klasę organizacyjną. Partnerami wydarzenia oprócz Starosty Radomskiego byli również: Fabryka Broni “Łucznik”, Ochotnicza Straż Pożarna w Skaryszewie, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu.