Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

Przysucha

Kolejne absolutorium dla Mariana Niemirskiego

poniedziałek, 24 czerwca 2024 17:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Tym razem dla przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Samorządów Polskich. Ok. 200 delegatów przyznało absolutorium jednogłośnie.

Związek Samorządów Polskich zrzesza około 200 miast, gmin i powiatów z całej Polski. Jest platformą wspierającą kreowanie polityki samorządowej państwa i współpracy w realizacji zadań samorządów. Związek jest ważnym partnerem uczestniczącym w posiedzeniach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

- To jest dla mnie ważny i nie ukrywam, że bardzo satysfakcjonujący moment w mojej służbie samorządowej. Samo uzyskanie absolutorium jest już pozytywną oceną pracy, ale absolutorium wyrażone jednogłośnie przez około 200 członków organizacji jest już czymś w rodzaju nagrody. Przyjmuję ją z dużą wdzięcznością ponieważ mimo faktu, iż nie jesteśmy decyzyjni jako organizacja doradzająca rządowi w kreowaniu działań na rzecz samorządów – to mogę dzisiaj z wielką satysfakcją stwierdzić, że nasza praca przyczyniła się do budowy wielu dobrych praktyk na linii rząd samorząd - powiedział starosta Marian Niemirski.

W czasie trwania walnego zgromadzenia, do władz Ogólnopolskiego Związku Samorządów Polskich został wybrany Wójt Gminy Wieniawa Krzysztof Sobczak.

Z Marianem Niemirskim, który jest starostą powiatu przysuskiego, rozmawialiśmy również na temat przygotowanego rządowego rozporządzenia ws. ograniczenia lekcji religii w szkołach. Rozmawiał Radosław Mizera: