Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

Maksimum emocji na początek PlusLigi

poniedziałek, 02 listopada 2015 22:09 / Autor:
Cerrad Czarni Radom przegrali pierwszy mecz w tym sezonie PlusLigi. Ulegli Zaksie Kędzierzyn - Koźle 2:3 (22:25, 25:23, 25:21, 18:25, 8:15 ).

Kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Pierwszy set to stale utrzymująca się przewaga gości, ale już druga odsłona to wyrównany pojedynek. Czarni odskoczyli Zaksie nawet na kilka punktów, by w końcówce toczyć rywalizację niemal punkt za punkt. W trzecim secie szala zwycięstwa znów przechyliła się na stronę Radomia. Jednak to czwarty set był decydujący. Cerrad przegrał go aż siedmioma punktami i aż trudno uwierzyć, że Czarni prowadzili nawet pięcioma punktami po świetnych zagraniach Lukasa Kampy. Zwycięstwo Zaksy w czwartym secie i tym samym w całym meczu uratował Grzegorz Bociek. Jego pięć asów serwisowych okazało się na wagę wygranej. Tie break był już tylko pieczątką Zaksy.

To był pierwszy mecz ligowy z Raulem Lozano w roli trenera Czarnych. Argentyńczyk ocenił, że Zaksa "wyrwała" spotkanie, ale radomska drużyna ma potencjał i zaprezentowała także swoje silne strony.

Trener gości Ferdinando de Giorgi zadowolony był z postawy swoich zawodników, którzy mimo wielu zmian w drużynie postawili się dziś zgrać i odzyskać zwycięstwo.

Zaksie pogratulował kapitan Czarnych Daniel Pliński.

- To był zacięty mecz. To są ciężko zdobyte punkty - podsumował spotkanie kapitan gości Dominik Witczak.

Czarni rozpoczęli PlusLigę z jednym punktem, Zaksa z dwoma, a kibice z dużą dawką sportowych emocji.

Cerrad Czarni Radom grają kolejny mecz już w sobotę o godz. 14.45 z Łuczniczką Bydgoszcz.

Czarni: Kampa, Szalpuk, Grzechnik, Bołądź, Żaliński, Pliński, Kowalski (libero) oraz Szczurek, La Cavera, Grobelny, Zbierski, Majstorović (libero).

ZAKSA: Toniutti, Wiśniewski, Tillie, Konarski, Gladyr, Deroo, Zatorski (libero) Pająk, Czarnowski, Buszek, Bociek.

MVP: Benjamin Toniutti (ZAKSA).