Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski
Dziś jest: Piątek, 03 maja 2024

Sroga lekcja od BBTS-u

poniedziałek, 10 października 2016 21:13 / Autor: Michał Kaczor

Cerrad Czarni Radom przegrali 1:3 z BBTS-em Bielsko-Biała w meczu 2. kolejki PlusLigi.

Przed meczem mało kto przewidywał, że Czarni mogą ten mecz przegrać i to za trzy punkty. „Wojskowi” jednak nie mieli zbyt wielu argumentów, żeby pokonać BBTS. W pierwszym secie radomianie popełniali sporo błędów w przyjęciu. Rywale zdobywali łatwe punkty, których dobrze dysponowana drużyna nie powinna oddawać. W kulminacyjnym momencie przewaga gości wynosiła aż 7 punktów (10:17). Pozwoliło to gościom na spokojną grę punkt za punkt i piłkę setową przy stanie 24:17. Czarni zdobyli się jeszcze na ostatni zryw, ale to nie wystarczyło. Pierwszy set dla gości – 20:25.

Drugiego seta Czarni rozpoczęli dużo lepiej. Szybkie wyjście na prowadzenie 8:4 pozwoliło myśleć, że pierwsza odsłona była tylko wypadkiem przy pracy. Niestety, „Wojskowi” znowu się pogubili, rywale odrobili stratę, a po chwili wyszli na prowadzenie 10:11. Od tego momentu oba zespoły grały równo. Przy stanie 22:22 o czas poprosił trener gości. Ta decyzja przyniosła bardzo dobry efekt i BBTS wygrał drugiego seta 23:25.

Drugi i trzeci set niewiele się od siebie różniły. W pierwszej części Czarni przeważali (12:8), ale znowu dali się doścignąć. Przy stanie 23:20 wydawało się, że już nic nie odbierze „Wojskowym” wygranej w tej partii. Niestety, goście doprowadzili do remisu 24:24. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i dali nadzieję kibicom na zwycięstwo lub chociaż dużo lepszą grę.

Tego jednak nie było. W czwartym secie szybko na prowadzenie wyszli zawodnicy BBTS-u. Przy stanie 8:15 widać było, że Czarni byli bez wiary w zwycięstwo. Przeciwnicy grali doskonale blokiem, nie popełniali aż tylu błędów serwisowych i odbijali nawet najtrudniejsze piłki. W końcówce seta radomianie zdołali zmniejszyć przewagę do dwóch punktów (21:23), ale to nie wystarczyło. Mecz zakończył zablokowany atak Bartłomieja Bołądzia. 21:25 i 1:3.

Szansę na rewanż „Wojskowi” będą mieli już w najbliższy piątek (14 października). W hali MOSiR Czarni podejmą Effector Kielce. Początek tego spotkania o 18:00.

CERRAD CZARNI RADOM - BBTS BIELSKO-BIAŁA 1:3 (20:25, 23:25, 27:25, 21:25)