Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie
Dziś jest: Poniedziałek, 06 maja 2024

Dobre złego początki. Porażka Czarnych

piątek, 10 lutego 2017 23:59 / Autor: Michał Kaczor

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom nie dali rady Asseco Resovii Rzeszów, aktualnemu wicemistrzowi Polski. „Wojskowi” przegrali 1:3.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Czarnych. Do stanu 10:10 obie drużyny grały punkt za punkt, ale skuteczne zagrania Fornala, Smitha, Kohuta i Bołądzia sprawiły, że radomianie wyszli na prowadzenie 15:12. O czas poprosił Andrzej Kowal, trener Resovii, ale niewiele to dało. Czarni kontynuowali dobrą grę i powiększali przewagę. Pierwszego seta „Wojskowi” wygrali 25:19.

W drugiej odsłonie ponownie mieliśmy grę punkt za punkt, ale do stanu 15:16. Wtedy w siatkarzach Czarnych coś się zablokowało. Na zagrywkę w Resovii przyszedł Thibault Rossard, którego serwisy siały spustoszenie w szeregach radomian. Z 15:16 zrobiło się po chwili 16:23. Końcówka seta była już formalnością. Dryja zaatakował ze środka i zakończył drugą odsłonę. 18:25 i 1:1.

Po przerwie wydawało się, że Czarni wrócili na właściwe tory. Po ataku Żalińskiego było 8:5 dla radomian. Gościom udało się wkrótce odrobić straty (14:14) i wyjść na prowadzenie (14:15). Po punktowym ataku Żalińskiego (16:16) w siatkarzach Czarnych znowu coś się zablokowało. Resovia zdobyła pięć punktów z rzędu (16:21) i praktycznie zapewniła sobie wygraną w trzecim secie. Czarnym udało się jeszcze zbliżyć na dwa punkty (19:21), ale ostatnie słowo ponownie należało do rzeszowian. 21:25 i 1:2 w hali MOSiR.

Czwarty set w wykonaniu Czarnych pokazał różnicę klas. Resovia wyszła na prowadzenie 3:2 i nie oddała już go do końca meczu. W dodatku goście stale powiększali przewagę i skutecznie punktowali każdy błąd i niedokładność Czarnych. Czwarty set zakończył się wynikiem 14:25, a cały mecz 1:3.

Po tym meczu Cerrad Czarni Radom utrzymali 7. miejsce w tabeli PlusLigi. W następnej kolejce „Wojskowi” zagrają na wyjeździe z Espadonem Szczecin. Mecz 17 lutego o 18:00.

CERRAD CZARNI RADOM - ASSECO RESOVIA RZESZÓW 1:3 (25:19, 18:25, 21:25, 14:25)

Cerrad Czarni Radom: Bartłomiej Bołądź, Michał Ostrowski, Wojciech Żaliński, Michał Kędzierski, Jakub Zwiech, Jakub Ziobrowski, Dustin Watten, Piotr Filipowicz, Emanuel Kohut, David Smith, Tomasz Fornal, Kacper Gonciarz

Asseco Resovia Rzeszów: Piotr Nowakowski, Thomas Jeaschke, Bartłomiej Lemański, John Gordon Perrin, Lukas Tichacek, Dawid Dryja, Marko Ivović, Thibault Rossard, Johan Schoeps, Fabian Drzyzga, Gavin Schmitt, Mateusz Masłowski, Marcin Możdżonek, Damian Wojtaszek, Frederic Winters