Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski
Dziś jest: Piątek, 03 maja 2024

Wygrywają mecz za meczem!

poniedziałek, 26 czerwca 2017 07:52 / Autor: Michał Kaczor

Reprezentacja Polski juniorów z siatkarzami Cerrad Czarnych Radom w składzie wygrała wszystkie mecze fazy grupowej mistrzostw świata. Biało-czerwoni nie stracili nawet seta.

W pierwszym meczu Polacy pokonali Maroko 3:0. Rywale nie stanowili dużego zagrożenia. Biało-czerwoni wygrali 25:9, 25:15 i 25:15. W składzie nie zabrakło oczywiście Tomasza Fornala, Jakuba Ziobrowskiego i Norberta Hubera, którzy są zawodnikami Cerrad Czarnych Radom.

W drugim meczu Polska pokonała Czechy 3:0. Pierwsze dwa sety były niezwykle zacięte. Walka punkt za punkt w premierowej odsłonie zakończyła się dopiero przy wyniku 29:27 dla podopiecznych Sebastiana Pawlika. W drugim secie Czesi nie odpuszczali, ale Polacy ponownie zachowali więcej "zimnej krwi" w końcówce i wygrali 25:23. W ostatniej odsłonie biało-czerwoni nie dali szans rywalom - 25:13.

W trzecim meczu fazy grupowej również nie brakowało emocji. Pierwszego seta z Kanadą Polacy wygrali 31:29. Druga odsłona zakończyła się wynikiem 25:23 dla Polski. W ostatnim secie podopieczni Sebastiana Pawlika pewnie wygrali 25:20.

We wszsytkich meczach ważną rolę w reprezentacji Polski odgrywali siatkarze Czarnych - Jakub Ziobrowski, Tomasz Fornal i Norbert Huber.

- Cieszymy się z wygranej natomiast jeszcze nie prezentujemy tego co byśmy chcieli, ale myślę, że z meczu na mecz będziemy coraz pewniejsi na tym turnieju i wzniesiemy się na nasz najwyższy poziom umiejętności. - powiedział w rozmowie z wksczarni.pl Jakub Ziobrowski.

Polska - Maroko 3:0 (25:9, 25:15, 25:15)

Polska: Kwolek, Kochanowski, Kozub, Ziobrowski, Huber, Fornal, Masłowski (libero) oraz Gil, Jakubiszak, Gruszczyński, Domagała, Mucha

Maroko: Elazhari, Marchoud, Lamri, Kerroumi, Gharrouti, Ghasell, Boulehena (libero) oraz En-Nakhai

Czechy - Polska 0:3 (27:29, 23:25, 13:25)

Czechy: Mikulenka, Dzavoronok D. , Sulc, Hudak, Cervinka, Smidl, Kunc (libero) oraz Dzavoronok M. , Indra, Vasina, Suda

Polska: Kwolek, Kochanowski, Kozub, Ziobrowski, Huber, Fornal, Masłowski (libero) oraz Domagała, Jakubiszak

Polska – Kanada 3:0 (31:29, 25:23, 25:20)

Polska: Kwolek, Huber, Kochanowski, Fornal, Kozub, Ziobrowski, Masłowski (libero) oraz Jakubiszak, Domagała, Gil

Kanada: Loeppky, Elser, Passalent, Gyimah, Mccarthy, Epp, Pereira (libero) oraz Sani, Mawdsley, Rudd