Patron dnia: św. Józef, Rzemieślnik
Dziś jest: Środa, 01 maja 2024

Porażka Radomiaka na koniec roku...

niedziela, 26 listopada 2017 17:19 / Autor: Michał Kaczor

To był ostatni mecz przed przerwą zimową. Piłkarze Radomiaka przegrali 1:2 z Siarką Tarnobrzeg.

Początek meczu był obiecujący, bo Radomiak grał ofensywnie i nie pozwalał Siarce na przejęcie inicjatywy. "Zieloni" mieli kilka stuprocentowych sytuacji, ale w 19. minucie to goście objęli prowadzenie. Dośrodkowanie na piąty metr, piłkę kopnął Kubowicz i ta wpadła do bramki. Radomiak mógł wyrównać w 30. minucie, ale sytuację sam na sam zmarnował Rolinc. Dwie minuty później Siarka strzeliła drugiego gola. Autorem bramki był Radulj. Przed przerwą "Zieloni" próbowali odrobić część strat, ale ta sztuka nie udała się.

W drugiej połowie Radomiak grał słabo. Mimo tego w 68. minucie stuprocentową sytuację zmarnował ponownie Rolinc. Nadzieję przywrócił dopiero w 89. minucie Leandro, który pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności techniczne i strzelił kontaktowego gola. Na tym jednak się skończyło. Radomiak przegrał ostatni mecz przed przerwą zimową 1:2.

"Zieloni" zakończyli rundę na 4. miejscu ze sporą stratą do pierwszego GKS-u Jastrzębie.

RADOMIAK RADOM - SIARKA TARNOBRZEG 1:2 (0:2)

Bramki: Leandro (89.) - Kubowicz (19.), Radulj (32.)

Radomiak: Gostomski - Jakubik, Klabnik, Grudniewski, Hodowany (52. Jabłoński), Brągiel (59. Cupriak), Bemba, Wolak (74. Filipowicz), Mazan, Rolinc, Leandro

Siarka: Dybowski - Kabała, Janeczko, Ropski, Stępień, Grzesik, Radulj, Kubowicz, Witasik, Witkowski, Mikita