Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
Dziś jest: 17 lutego 2020

SPORT

Rywalizacja już w sobotę

13 czerwca 2019, 14:45 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W Opocznie odbędą się mistrzostwa Polski nauczycieli i pracowników oświaty w kolarstwie.

Kolarstwo szosowe po krótkiej przerwie wraca do Opoczna. Dwa tygodnie temu opocznianie mogli oklaskiwać zawodników rywalizujących na ulicach miasta o zwycięstwo na pierwszym etapie 14. edycji Wyścigu Hubala. Jako pierwszy linię mety zlokalizowaną na ulicy Biernackiego minął Grzegorz Stępniak z grupy Wibatech Merx Wrocław. W sobotę meta również będzie na ulicy Biernackiego. Jednak w Opocznie o zwycięstwo powalczą już nie zawodowcy, ale amatorzy. Ciekawie zapowiada się rywalizacja w ramach mistrzostw Polski nauczycieli i pracowników oświaty. Rozegrany zostanie tu również piąty etap Superprestige. To cykl wyścigów szosowych organizowanych przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów, wyjaśnia Andrzej Kacprzak, wiceburmistrz Opoczna.

Start nauczycieli rywalizujących w ramach mistrzostw Polski zaplanowany został na godzinę 12. Kolejne grupy kolarzy pojadą na trasę wyścigu w odstępach czasowych. Wcześniej na palcu za MDK ścigać się będą najmłodsi.

Kolarską imprezę w Opocznie organizują Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów i Team Hurom Masters. W licznej grupie współorganizatorów jest m.in. Gmina Opoczno, a rywalizujący w mistrzostwach Polski kolarze powalczą o puchar burmistrza Dariusza Kosno.

Start i meta wyścigu zlokalizowana zostanie ul. Biernackiego. Następnie kolarze pojadą ulicami Kwiatową, Staromiejską i przez Wolę Załężną, Zameczek, Radzice, Giełzów, Brzuzę, Idzikowice, Libiszów i Bukowiec Opoczyński. Do Opoczna wjadą od północy i dalej pojadą ulicami Inowłodzką, Skłodowskiej-Curie, Kopernika do Biernackiego.

Zapraszamy do nas:
stats counter