Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Michał Kozal, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Czarna
Dziś jest: Poniedziałek, 14 czerwca 2021

Siatkówka

Siatkarze z całej Polski w Szydłowcu

środa, 12 lutego 2020 00:32 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

26 drużyn z całej Polski zagra w 8. Ogólnopolskim Turnieju w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn w Szydłowcu. Impreza odbędzie się 22-23 lutego.

Turniej organizuje Rodzinna Akademia Sportu w Szydłowcu. Na hali sportowej PSP nr 2 im. Jana Pawła II przy przy ul. Wschodniej 57 i w sali gimnastycznej LO im. H.Sienkiewicza przy ul. Zamkowej rywalizować będzie 16 drużyn kobiecych i 10 męskich. - Od północy po południe. Kraków, Gdynia, Warszawa, Łódź, Rzeszów, Radom, Kielce. Naprawdę dużo jest tych miejscowości. Jest sporo drużyn nowych. My wystawiamy dwie drużyny żeńskie i jedną męską. Są to nasze wychowanki, a także przyjaciele i przyjaciółki z okolicznych miejscowości - mówi prezes Rodzinnej Akademii Sportu Grzegorz Nowak.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy żeńskie po 4 zespoły i 2 grupy męskie. Rozgrywki grupowe będą odbywały się całą sobotę od godz. 9 do 19. Oficjalne otwarcie odbędzie się w południe. W niedzielę spotkają się drużyny z miejsca pierwszego i drugiego (godz. 9-14). Uroczyste zakończenie imprezy przewidziane jest na godz. 15.30.

Imprezę wspierają i promują zawodowi siatkarze. Przekazują gadżety, koszulki na rzecz najlepszych zawodników. Tym razem nagrody dla MVP będą od ZAKSY Kędzierzyn-Kożle i Radomki Radom.

Zawodnicy będą rywalizować o puchar burmistrza Szydłowca. Patronat nad imprezą objął też marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik. Medialnie turniejowi patronuje Radio Plus Radom.