Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Siatkówka

Cerrad Enea Czarni Radom rozpoczęli przygotowania do sezonu 2020/2021

wtorek, 07 lipca 2020 11:12 / Autor: Weronika Chochoł
fot. wksczarni.pl
Weronika Chochoł

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w PlusLidze. Pierwszą jednostkę treningową podopieczni Roberta Prygla odbyli w siłowni Platinium Fitness Radom.

W poniedziałek, 6 lipca drużyna Wojskowych stawiła się na pierwszych wspólnych zajęciach. Bazą treningową Cerrad Enea Czarnych Radom będzie hala sportowa MOSiR Radom, siłownia Platinium Fitness Radom oraz stadion lekkoatletyczny i boiska do siatkówki plażowej na Borkach. Zawodnicy w pierwszym etapie będą trenować dwa razy dziennie.

- Zaczęliśmy przygotowania dużo wcześniej niż jak dotychczas. Spowodowane jest to oczywiście pandemią. Dziś odbyliśmy pierwszy wspólny trening, ale od trzech tygodni zawodnicy trenowali już indywidualnie pod okiem trenera przygotowania fizycznego Kuby Szyszki - mówi Robert Prygiel, trener Cerrad Enea Czarnych Radom. - W pierwszym etapie czeka nas dużo pracy nad siłą, motoryką, mocą i techniką indywidualną: 

Na pozycji środkowego w tym sezonie w drużynie zagra Dawid Dryja. - PlusLiga będzie bardzo wyrównana - podobnie jak u w ubiegłym roku. Powinniśmy stworzyć ciekawy kolektyw i wydaje mi się, że możemy zaskoczyć w tym sezonie:

Podczas premierowego treningu zabrakło trzech siatkarzy z pierwszego zespołu: Dawida Konarskiego, który przebywa z kadrą narodową w Spale, Lucasa Edurado Loha, który przebywa w Radomiu na 2 tygodniowej kwarantannie po przylocie z Brazylii oraz Brendena Sandera, który jeszcze przebywa w USA. Do pierwszej drużyny włączeni zostali siatkarze z RCS Czarnych Radom: Bartek Sławiński, Piotr Skałbania, Kacper Klepacz oraz Kuba Sadkowski.

- W naszych treningach będzie brało udział czterech juniorów z RCS-u. Chcemy tym wybijającym się zawodnikom dać szansę, a przede wszystkim mieć ich na oku" i patrzeć, jak się rozwijają - dodaje trener Robert Prygiel:

W planach jest rozegranie około 10 spotkań sparingowych.

Zapraszamy do nas: