Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

SPORT

Fani off-roadu sprawdzili się w Kozienicach

niedziela, 30 sierpnia 2020 18:07 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Ryk silników, zapach spalin, gorąca atmosfera i dużo emocji. 30 sierpnia w Janikowie pod Kozienicami fani dwóch kółek wzięli udział w zawodach Waligóra Enduro Test. Kozienicki Klub Motorowy zdał ten test bardzo dobrze.

Mimo opóźnienia z powodu Covid-19 Waligóra Enduro Test w końcu się odbył. Frekwencja dopisała. Mogliśmy oglądać występy mnóstwa zawodników w każdej konkurencji. Mówi prezes Kozienickiego Klubu Motorowego Piotr Faustman:

Kozienicki Klub Motorowy powstał niedawno, ale prężnie się rozwija czego najlepszym przykładem są organizowane przez niego zawody:

W rozwój Klubu nie mały wkład miał Grzegorz Antoniak, który przez kolegów jest nazywany mentorem. To właśnie on triumfował w niedzielę w kategorii zawodników licencjonowanych. Gdzie zdobył doświadczenie i jak zaczęła się jego przygoda z KKM:

W zawodach wystąpiło blisko 20 zawodników Kozienickiego Klubu Motorowego. Wśród nich również ci najmłodsi tak jak Filip Wrzosek, który jeździ od dwóch lat, a swój pierwszy motor dostał na komunię:

Wszystko wskazuje na to, że Kozienickiemu Klubowi Motorowemu zawodników nie zabraknie. Dzisiaj wśród publiczności spotkać mogliśmy wielu młodych kibiców, którzy też marzą o tym, że wsiąść na motor:

Waligóra Enduro Test to dopiero pierwsza runda. KKM do końca roku planuje jeszcze dwie. Miejmy nadzieję, że tym razem sytuacja epidemiczna nie pokrzyżuje planów klubu, a my już niedługo znów będziemy mogli podziwiać off-roadowe popisy.