Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Piłka nożna

„Leo #Legenda” – publikacja na ostatniej prostej

sobota, 25 września 2021 14:30 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Wkrótce do druku ma trafić publikacja „Leo #Legenda”. To książka o jednym z najlepszych piłkarzy w historii Radomiaka, czyli Leandro.

Radom szczepienia

Pomysłodawcą i autorem publikacji jest Michał Podlewski ze Stowarzyszenia „Gramy Razem”. Książka ma być oddana do druku w październiku, a na przełomie listopada i grudnia trafić do wszystkich zainteresowanych.

- 10 lat gry dla Radomiaka to wyczyn niesamowity. To człowiek nie tylko o wyjątkowym charakterze, ale też wierny klubowym barwom. To wyróżnia Leo na tle piłkarzy w całej Polsce – mówi Michał Podlewski.

„Leo #Legenda” to próba opisania drogi Rossiego Pereiry Leandro do wielkiej piłki, jego przywiązania do barw klubowych, a także otwartości poza futbolem.

- Był taki moment, gdy Radomiak po raz kolejny dobijał się do 2. ligi. Leo był wtedy załamany, ale powiedział, że wszystkie strzelone bramki położyłby na to, żeby z tymi ludźmi, kibicami wejść wyżej i móc kiedyś zagrać w Ekstraklasie. On powiedział, ze chce zrealizować to marzenie z Radomiakiem bez względu na wszystko. To był moment, kiedy pojawiła się myśl, że to chłopak, który zyskuje na uznanie – tłumaczy Michał Podlewski.

Materiały do publikacji pochodzą z wielu źródeł.

- Jeżeli chodzi o materiały, to był jeden z najtrudniejszych procesów.  Na etapie pisania doszliśmy do wniosku z całym zespołem, że czasami słowa muszą być zastąpione pełnymi emocji zdjęciami. Dlatego przekierowaliśmy się w stronę albumową – mówi pomysłodawca.

Publikację w dalszym ciągu można wesprzeć i zasiąść na wirtualnej trybunie „Leo Fans”. Zbiórkę znajdziecie TUTAJ.

- W publikacji będzie wirtualny stadion, na którym będą wirtualne trybuny. Tam można mieć swoje nazwisko, czy ksywę – mówi Michał Podlewski.

Publikacja jest już na ukończeniu i ma być dostępna jeszcze w tym roku.

- Planujemy, żeby trafiła do druku pod koniec października i ukazała się na przełomie listopada i grudnia – zapowiada.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej:

Patronem medialnym publikacji "Leo #Legenda" jest Radio Plus Radom.