Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

SPORT

VII Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto

wtorek, 28 września 2021 14:31 / Autor: Magdalena Król
fot. Automobilklub Radomski
Magdalena Król

W niedzielę na obiekcie Automobilklubu Radomskiego odbyła się VII Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto. W zawodach uczestniczyło ponad 40 zawodników.

Przypomnijmy, że w rok 2021 jest rokiem obchodów 35-lecia toru „Kartodromu – Radom”, który wchodzi w skład infrastruktury Automobilklubu Radomskiego. Zawody motocyklowe Supermoto odbyły się w ramach tego jubileuszu. Dla uczestników zawodników, ich ekip, publiczności, udostępniona została Wystawa Jubileuszowa, na której eksponatami były, m.in. materiały archiwalne dotyczące imprez sportowych przeprowadzanych na „Kartodromie - Radom” zdjęcia, plakaty, kroniki klubowe, dyplomy, puchary i inne trofea sportowe.

W zawodach uczestniczyło 40 zawodników z 14 Klubów sfederowanych z Polskim Związku Motorowym oraz 2 zawodników z Ukrainy i 1 z Estonii. Zawodnicy startowali w 7 klasach: S2, C2, C4, C5, C6, C7, Amator. W trakcie otwarcia zawodów wręczono odznaki, odznaczenia i pamiątkowe statuetki jubileuszowe dla sędziów, działaczy, partnerów i sponsorów Klubu. Na zakończeniu zawodów dokonano wręczenia pucharów, dyplomów, nagród rzeczowych dla zwycięzców rywalizacji sportowej oraz jubileuszowych statuetek pamiątkowych dla wszystkich zawodników.

Zawody realizowane były przy udziale środków finansowych Samorządu Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy nad zawodami objęli: marszałek województwa mazowieckiego oraz starosta radomski.