Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria Katarzyna Drexel, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 03 marca 2024

Piłka nożna

Grali o Puchar Prezesa Enei Wytwarzanie

niedziela, 26 listopada 2023 13:07 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

8 drużyn, 80 zawodników - w tym wielu debiutantów, a także historyczny akcent nawiązujący do przedwojennych piłkarskich tradycji – tak wyglądał III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Enei Wytwarzanie.

Związków Enei Wytwarzanie z piłką nożną jest wiele. Przede wszystkim spółka jest sponsorem drużyny piłkarskiej Enea Energia Kozienice. Po drugie, wielu pracowników Elektrowni Kozienice brało udział w rozgrywkach ligowych, a pozostali kochają piłkę nożną co najlepiej obrazuje frekwencja w czasie organizowanych od trzech lat turniejach o Puchar Prezesa Enei Wytwarzanie. W tym roku padł kolejny rekord – do rozgrywek zgłosiło się 80 zawodników skupionych w ośmiu drużynach. Jedną z nich były Energetyczne Ciasteczka – debiutanci w turnieju, których do gry poprowadził Krzysztof Bomba z biura komunikacji Enei Wytwarzanie:

Enea Wytwarzanie oprócz wspierania lokalnych klubów sportowych grających na różnych ligowych szczeblach jest też partnerem klubu przedwojennego. Jak to możliwe? Kilka lat temu do życia powołana została drużyna rekonstrukcyjna WKS Grodno nawiązująca do tradycji prawdziwej drużyny istniejącej w latach 20. i 30. XX wieku. Na jej czele stoi Krzysztof Zając:

Pracownicy Elektrowni mieli okazję z bliska zobaczyć jak wyglądały mecze piłkarskie w Polsce sto lat temu. W pokazowym meczu naprzeciw siebie stanęli piłkarze WKS Grodno i kapitanowie drużyn biorących udział w sobotnim turnieju. Mogliśmy obejrzeć również mini wystawę przedmiotów związanych z przedwojenną piłką nożną, a wśród nich: futbolówka, szaliki, a także koszulki reprezentacji II Rzeczypospolitej.

W poprzednich latach, dzięki wsparciu Enei Wytwarzanie, kozieniczanie w barwach WKS Grodno brali udział w rozgrywkach Retro Ligi – stowarzyszenia zrzeszającego miłośników historii i sportu.

Wszystko to miało miejsce na krytym boisku przy Zespole Szkół nr 1 w Kozienicach. Po kilku godzinach rozgrywek poznaliśmy najlepsze drużyny tegorocznego turnieju. Pierwsze miejsce zajął skład TWRC. Tuż za nimi znaleźli się dwukrotni zdobywcy pierwszego miejsca z poprzednich lat – MZZE. Podium domknęła drużyna Stany. Poza podium znaleźli się:

4. Energetyczne Ciasteczka
5. Brygada Wisła
6. Strażacy
7. Orły Wasiłka
8. Drużyna A

Były też nagrody dla poszczególnych zawodników:
Najlepszy bramkarz - Łukasz Mularski
MVP - Andrzej Kalinka
Najlepszy strzelec - Łukasz Czekaj
Najmłodszy zawodnik - Dawid Strzelczyk
Najstarszy zawodnik - Marian Pakuła

Organizatorem turnieju był Klub Sportowy Enea Energia Kozienice, natomiast partnerem Enea Wytwarzanie.