Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

SPORT

Stypendia trafiły do najlepszych sportowców z Kozienic

poniedziałek, 29 stycznia 2024 20:31 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W 2024 roku Gmina Kozienice przeznaczy na stypendia sportowe 500 tysięcy złotych i trafią one do 61 sportowców, czyli każdego kto o stypendium wnioskował. Wśród beneficjentów są zawodnicy kozienickich klubów sportowych.

Wnioski o stypendia ocenia Gminna Rada Sportu pod względem kryteriów regulaminowych. Wszystkie 61 wniosków, które do niej wpłynęły otrzymały opinię pozytywną. Oficjalne wręczenie decyzji miało miejsce w poniedziałek 29 stycznia w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Stypendia wręczali: burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski wraz z zastępczynią Dorotą Stępień, przewodniczącym rady miejskiej Rafałem Suchermanem i przewodniczącym komisji edukacji rady miejskiej Grzegorzem Wronikowskim. - Dzisiaj spotykamy się z ambasadorami kozienickiego sportu – podkreślił Piotr Kozłowski. - Muszę powiedzieć, że kozienicki sport naprawdę ma się dobrze – dodał burmistrz:

Wśród stypendystów znaleźli się sportowcy z takich kozienickich klubów jak: KS Enea Energia Kozienice, MUKS Joker, Miejsko Gminny Klub Sportów Obronnych Hamer, UKS Olimp, Enea KKS Kozienice, KTS Kozienice. W jaki sposób stypendia przekładają się na rozwój sportowy?

Wśród stypendystów było 7 kobiet. 4 stypendystów otrzymało stypendia całoroczne, natomiast 57 półroczne, a kwoty przyznanych stypendiów wahają się od 500 do 1500 złotych.