Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

SPORT

Kolejne szczyty zdobyte przez Karola Adamskiego

środa, 21 lutego 2024 17:00 / Autor: Wojciech Sałek
foto: Wojtek Sałek/Radio Plus Radom
Wojciech Sałek

W połowie stycznia Karol Adamski, podróżnik, himalaista i radomianin, jak o sobie mówi, rozpoczął kolejną dużą Przygodę jaką było wejście na najwyższy Szczyt Ameryki południowej ACONCAGUA 6962m i OJOS DEL SALADO 6893m najwyższy wulkan Świata. 30 wspaniałych dni z wspaniałymi Ludźmi Gór...napisał na swoim fb po powrocie do Radomia.

A już niebawem ( pod koniec lutego) wyruszy do Etiopii. Przepięknej afrykańskiej Krainy Kontrastów.
I znowu będzie to niezapomniana przygoda.

I o tym w Radiu Plus Radom z Karolem Adamskim rozmawiał Wojtek Sałek:

“Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia.”

Karol Adamski: alpinista, himalaista, podróżnik, przewodnik górski. Posiada ponad 20 lat doświadczenia górskiego, a od ponad 10 lat uczestniczy jako lider wypraw w górach wysokich. Wielokrotnie zdobywał szczyty: Korony Ziemi Elbrus, Kazbek, Mont Blanc, Kilimandżaro (25 razy), Aconcagua, Chimborazo, Antisana, Cotopaxi czy Matterhorn, Ama Dablam.

Jako pierwszy Polak zdobył szczyt Cayambe - wulkan ekwadorski. Wspinał się na 4 kontynentach: w Himalajach, Andach, Kaukazie, Alpach, Górach Afryki, Dolomitach, Taurach. Był również odpowiedzialny za akcję ratunkową w Andach w 2017 roku, gdzie dzięki niemu przeżyli wszyscy uczestnicy wyprawy. Wprowadził na górskie szczyty ponad kilkuset pasjonatów. Działa również charytatywnie i promując Polskę oraz rodzinne miasto Radom na całym świecie.