Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jerzy, męczennik
Dziś jest: Środa, 24 kwietnia 2024

Piłka nożna

Ekipa Enei Wytwarzanie zwycięzcą turnieju halówki

niedziela, 10 marca 2024 12:12 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Czwarci w rundzie zasadniczej, ale pierwsi po meczach finałowych, w których pokonali drużynę Oldbojów z Kozienic. Amatorską Halową Ligę Piłki Nożnej w Kozienicach 2023/24 wygrała reprezentacja Enei Wytwarzanie.

Do ligi 2023/24 zgłosiło się 11 zespołów. Po jedenastu kolejkach poznaliśmy najlepszą czwórkę, która zmierzyła się w finałach. Były to: Lotnicza Akademia Wojskowa Dęblin, Konkret Team, Old Boys Kozienice i Reprezentacja Enei Wytwarzanie.

Gry finałowe odbyły się w piątek 8 marca w kozienickiej hali sportowej. W meczu o 3 miejsce, po serii rzutów karnych piłkarze LAW Dęblin pokonali Konkret Team. W wielkim finale spotkały się dwie kozienickie drużyny: Reprezentacja Enei Wytwarzanie i Old Boys Kozienice. Przed meczem spytaliśmy o nastroje w obu drużynach. - Chcemy powtórki z zeszłego roku, kiedy pokonaliśmy Eneę w meczach finałowych - mówił Oskar Domański z Oldboyów:

- Gra w meczach finałowych to już jest sukces - powiedział Krzysztof Bomba z Enei Wytwarzanie, który ostatecznie poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa:

Pracownicy Elektrowni Kozienice trafili do siatki Oldbojów dwa razy, jednocześnie do swojej bramki nie wpuszczając piłki ani razu. Słów uznania dla drużyny Enei Wytwarzanie nie szczędził wiceprezes spółki ds. pracowniczych Sławomir Zielony:

Była to już 29 odsłona Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w Kozienicach, która pokazała, że turniej cieszy się niesłabnącą popularnością. Mówi dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu Marcin Zmitrowicz:

W zeszłym roku to Enea Wytwarzanie rundę zasadniczą skończyła na pierwszym miejscu, a po finałach zajęła czwarte. W tym roku sytuacja odwróciła się. Pracownicy Elektrowni Kozienice, którzy zajęli czwarte miejsce po jedenastu kolejkach, w finałach sięgnęli po najwyższe trofeum.