Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

SPORT

Sprint Cup 2024: jeden z pucharów zostaje w Kozienicach

poniedziałek, 13 maj 2024 11:13 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Wysoka frekwencja, życiowe rekordy, rywalizacja w duchu fair-play i dużo sportowych emocji – za nami Sprint Cup Kozienice 2024, czyli zawody, w których sprawdzili się młodzi pływacy. Jedna z najważniejszych nagród, czyli puchar prezesa Enei Wytwarzanie trafił do kozieniczanki trenującej w SKP Delfin – Barbary Balcerzak.

Blisko 200 zawodników z 17 klubów z różnych stron Polski, m.in. z Lublina, Puław, Raszyna, czy Tomaszowa Mazowieckiego przyjechało w niedzielę 12 maja do Kozienic, aby wystartować w zawodach Sprint Cup 2024. Nie zabrakło oczywiście silnej reprezentacji gospodarza zawodów, czyli pływaków z kozienickich klubów SKP Delfin i UKS Aquator.

W klasyfikacji OPEN najlepszą pływaczką została Barbara Balcerzak z SKP Delfin Kozienice, która uczęszcza do siódmej klasy PSP nr 3 w Kozienicach. Za trzy starty zebrała największą liczbę punktów spośród wszystkich zawodniczek, a były to: 50 metrów stylem motylkowym (czas 29.70s), 50 m s. dowolnym (27.96s) oraz 100 m s. zmiennym (1min 09.07s). Za swoje osiągnięcie otrzymała puchar prezesa Enei Wytwarzanie, który wręczył jej wiceprezes spółki ds. pracowniczych Sławomir Zielony. Ponadto Barbara Balcerzak wzbogaciła się o dwie nowe „życiówki”:

Natomiast najlepszych zawodnikiem został Tymoteusz Sawka z MKS Avia Świdnik, który w tym roku kończy szkołę podstawową. W trzech startach osiągnął następujące czasy: 50m s. motylkowym – 26.70s, 50m s. dowolnym – 25.24s i 100m s. zmiennym – 1min 04.69s. Za swój występ został nagrodzony pucharem burmistrza gminy Kozienice, który wręczył Jarosław Traczyk z urzędu miejskiego. Posłuchajcie co powiedział nam zmęczony, ale szczęśliwy Tymoteusz Sawka po otrzymaniu pucharu:

Sprint Cup to zawody skierowane do młodych pływaków o szerokim przekroju wiekowym. Zarówno dla chłopców jak i dziewcząt dostępne były następujące kategorie: 50 metrów stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym oraz dowolnym, a także sto metrów stylem zmiennym. - To sprawdzian dla zawodników i trenerów, a jednocześnie duże przeżycie uczestniczyć w takich zawodach - powiedział Sławomir Wach z Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu:

Zawody objęte były patronatem honorowym Burmistrza Gminy Kozienice, a ich sponsorem była Enea Wytwarzanie. Z kolei patronem medialnym wydarzenia było Radio Plus Radom.