Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 06 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Akcja Katolicka przełamała się opłatkiem

sobota, 05 stycznia 2019 18:36 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej przełamała się opłatkiem i podsumowała rok. - Będziemy dążyć do tego, żeby spotkania odbywały się częściej i starać się, żeby było więcej parafialnych oddziałów - powiedziała Teresa Połeć, prezes AK.

Spotkanie opłatkowe rozpoczęła msza święta w parafii św. Mikołaja w Jedlni, której przewodniczył biskup Henryk Tomasik. W homilii mówił między innymi o braniu odpowiedzialności za Kościół.

- Potrzebne jest to wielkie wołanie o Ducha, potrzebne jest nasze głębsze przeżywanie sakramentu bierzmowania. To nie była tylko uroczystość. To było zaproszenie do tego, aby przyjąć odpowiedzialność za Kościół. Ta odpowiedzialność w szczególny sposób realizuje się w ruchach, stowarzyszeniach i we wszystkich wspólnotach, które chcą poważnie uczestniczyć w budowaniu Chrystusowego Kościoła - mówił biskup Henryk Tomasik.

Następnie członkowie Akcji Katolickiej przełamali się opłatkiem. Oprócz życzeń, była to także okazja do podsumowań. Teresa Połeć, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej podkreśla, że to był rok pełen wydarzeń.

- Ten rok był bardzo bogaty i piękny. To był rok, kiedy świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości. Było wiele wydarzeń, którymi chcieliśmy uczcić święto naszej ojczyzny. Była też formacja diecezjalna i krajowa. Chcę podkreślić, że dla nas najważniejsza jest formacja. Wszystko dzięki Bogu, bo bez Boga nic byśmy nie zrobili - mówi Teresa Połeć.

Kolejny rok również będzie obfity w wydarzenia organizowane przez Akcję Katolicką. To jednak będzie też czas wyzwań.

- Naszym wyzwaniem będzie to, żeby nasze parafialne oddziały były bardzo blisko i żebyśmy stanowili jedność. Będziemy dążyć do tego, żeby spotkania odbywały się częściej i starać się, żeby było więcej parafialnych oddziałów - mówi prezes Akcji Katolickiej.

Spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej odbyło się w Centrum Ewangelizacyjnym Zacisze w Jedlni.