Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 06 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

O miłości do Ojczyzny pieśnią i wierszem...

piątek, 26 kwietnia 2019 16:28 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W piątek, 26 kwietnia w Lipskim Centrum Kultury odbył się finał XVI Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriorycznej 'Kocham Moją Ojczyznę'. Po eliminacjach w dziewięciu regionach przyszedł czas na wyłonienie najlepszych. 

90 uczestników - zespoły i soliści oraz recytujący wiersze - tak w liczbach przedstawia się tegoroczna edycja konkursu. Jednak nie liczby, a zaangażowanie uczestników było dziś najważniejsze. A tego zaangażowania nie brakowało - zauważa Teresa Połeć - prezes Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej: 

Eliminacje odbywały się w dziewięciu rejonach diecezji radomskiej. Dziś zaprezentowali się finaliści. Wśród nich reprezentacja ze Stykowa w powiecie starachowickim:

Wśród wyróżnionych znalazła się również grupa z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu:

Do koncertu finałowego zakwalifikował się również zespół "Skowroneczki" ze Zwolenia: 

Nie brakowało również poezji patriotycznej. Pierwsze miejsce w kategorii klas 1-4 zdobyła Julia Kilian z Woli Soleckiej: 

Występom przysłuchiwał się Biskup Radomski Henryk Tomasik: Występom przysłuchiwał się Biskup Radomski Henryk Tomasik, który przypomniał uczestnikom słowa Jana Pawła II wypowiedziane w 1979 roku w Krakowie: 

 Patronat medialny nad wydarzeniem tradycyjnie sprawowało Radio Plus Radom.