Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Łaski Bożej              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dąbrówka
Dziś jest: Piątek, 07 maja 2021

Bilans Dnia

Robert Telus: ta rada to głos ludzi z dołu bezpośrednio do premiera

piątek, 12 marca 2021 17:18 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Poseł Robert Telus przedstawił swoje propozycje podczas pierwszego posiedzenia powołanej przez premiera Rady Doradców Politycznych. Mówił m.in. o potrzebie wsparcia strażaków ochotników jeżdżących do akcji.

Pierwsze posiedzenie powołanej przez premiera Rady Doradców Politycznych odbyło się wczoraj wieczorem. W spotkaniu wziął udział m.in. opoczyński poseł Robert Telus. Podczas posiedzenia rady przedstawił on swoje pomysły, które - jego zdaniem - warto byłoby wprowadzić w kraju. Chodzi m.in. o wsparcie aktywnych strażaków ochotników, którzy jeżdżą do akcji. Miałyby to być różne szkolenia, ale również wyższe stawki godzinowe za akcje. Poseł Robert Telus zwracał także uwagę na potrzebę doinwestowania strażackich budynków.

Opoczyński parlamentarzysta podczas posiedzenia Rady Doradców Politycznych przedstawił także pomysł uruchomienia programów, które pozwolą, by z obiektów szkolnych takich jak np. boiska mogła korzystać popołudniami lokalna społeczność. Teraz po skończonych zajęciach w szkole takie obiekty często są zamknięte. – Naprawdę to boli, że wybudowane boisko czy plac zabaw są zamknięte na klucz. Albo szkoła, w której jest sala gimnastyczna czy świetlica też jest zamknięta na klucz. Propozycja, którą złożyłem zakłada uruchomienie programów, które będą dawały środki na to, aby te szkoły po godzinach lekcyjnych służyły nie tylko dzieciom, młodzieży, ale całemu środowisku lokalnemu – mówił Robert Telus w Bilansie Dnia.

Opoczyński parlamentarzysta uważa, że powołanie doradzającej premierowi Rady Doradców Politycznych to bardzo dobry pomysł. – To jest głos terenu, głos ludzi z dołu bezpośrednio do premiera – argumentował Robert Telus.

Poseł Robert Telus mówił również o kolejowych inwestycjach w regionie. Chodzi o budowę dwóch wiaduktów na Centralnej Magistrali Kolejowej w Zachorzowie i Radwanie. Pierwsze zadanie jest już na ukończeniu, realizacja drugiego potrwa do połowy roku. Robert Telus powiedział również, że kończą się prace przy rozbudowie zakładu PKP Intercity Remtrak w Idzikowicach. Najprawdopodobniej nowe hale zostaną oddane do użytku po Wielkanocy.

Posłuchaj całej rozmowy z posłem Robertem Telusem: