Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy
Dziś jest: Sobota, 22 czerwca 2024

Audycje Radiowe

"Las czeka na nas" - słuchaj w każdy czwartek

wtorek, 25 lipca 2023 08:37 / Autor: Wojciech Sałek
foto: Wojtek Sałek/Radio Plus Radom
Wojciech Sałek

Jeżeli nie zaplanowałeś jeszcze urlopu lub miejsca wakacyjnego odpoczynku, skorzystaj z miejsc i ciekawostek przyrodniczych, znajdujących się w lasach wokół miasta Radomia. Są to wyjątkowe miejsca zarówno na jednodniowe jak i na weekendowe wypady poza miasto, idealne jako odskocznie od miejskiego zgiełku. Trasy rowerowe, piesze, miejsca odpoczynku i ścieżki edukacyjne pozwolą odpocząć na łonie natury.

Podczas wakacji w każdy czwartek o 18.45 Wojtek Sałek zaprasza na audycję "Las czeka na nas", w której Hubert Ogar, leśnik Nadleśnictwa Radom zachęca nas, aby odwiedzić tego lata ciekawe, zielone miejsca niedaleko od naszego miasta.

Ścieżka przyrodniczo – leśna ,,Nad Pacynką” -to miejsce, do którego łatwo dojechać, jadąc w kierunku Kozienic. Położona jest w Lesie Rajeckim przy miejscowości Antoniówka, gdzie na miejscu postoju można pozostawić samochód i wybrać się w pieszą wędrówkę po ścieżce wzdłuż malowniczej doliny rzeki Pacynki.

Jeżeli masz czas i chcesz spędzić czas w lesie zajrzyj również do pobliskiego Lasu Kapturskiego - znajduje się na obrzeżach Radomia. Ścieżki turystyczne biegnące pod koronami sędziwych dębów, buków czy sosen dają wytchnienie od miejskiego zgiełku i przestrzeń do uprawiania leśnych aktywności.

Lasy Nadleśnictwa Radom położone są na terenie historycznej Puszczy Kozienickiej, charakteryzują się bogactwem świata roślinnego i zwierzęcego ciekawymi miejscami i urokliwymi krajobrazami. Jeśli ktoś chciałby bardziej poznać te miejsca to nadleśnictwo wyznaczyło miejsce zgodnie z ogólnopolskim programem ,,Zanocuj w lesie”, który stwarza możliwości legalnego nocowania w terenie leśnym.