Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 17 marca - św. Patryk, biskup
Pochmurno

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 17 Mar 2018

    Opady śniegu -5°C -10°C

  • 18 Mar 2018

    Pochmurno -5°C -11°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Ponad 45 mln złotych - tyle zapisano w projekcie przyszłorocznego budżetu gminy Kowala. Mówił o tym gość Bilansu Dnia Tadeusz Osiński, wójt podradomskiej gminy.

- Będę głosował „za” życiem – deklarował na antenie Radia Plus Radom Robert Mordak poseł Kukiz'15, który był gościem „Bilansu Dnia”, we wtorek 21 listopada.

To wyjątkowo podły wpis, który nie pasuje nawet do zwykłego obywatela - powiedział Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego, komentując wpis na twitterze przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, który sugerował realizację przez rząd Prawa i Sprawiedliwości strategii Kremla. Do takiego wniosku doprowadził Tuska spór polskiego rządu z Ukrainą, izolacja Polski w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media.

Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt ustawy zmieniający Kodeks wyborczy dotyczący wyborów samorządowych.

- Spółka zakończyła postępowanie przetargowe na zakup 71 sztuk elektrycznych zespołów trakcyjnych, w tym zamówieniu jest również 10 dwuczłonowych ezt, które mają obsługiwać ziemię radomską – mówi Dariusz Grajda wiceprezes Kolei Mazowieckich, który był gościem Radia Plus Radom.

- Cieszę, że budżet na 2018 rok nie jest budżetem opartym na asfalcie, jest to budżet zrównoważonego, zbilansowanego rozwoju. Budżet, którego realizacja poprawia jakość życia mieszkańców – powiedział Radosław Witkowski prezydent Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia” w czwartek, 16 listopada.

W Radomiu funkcjonuje rotacyjny magazyn odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne, zarządzany przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „RADKOM” Sp. z o.o.

Dwa projekty powiatu radomskiego znalazły się na wstępnej liście rankingowej "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019". Zajęły jednak dalsze miejsca. Starosta radomski Mirosław Ślifirczyk będzie odwoływał się w tej sprawie do wojewody mazowieckiego. 

 

- Praca w kilku szkołach to pojedyncze przypadki. Liczba etatów w tym roku szkolnym jest porównywalna do tej, która była w zeszłym roku – przekonuje Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty, która była gościem „Bilansu Dnia” we wtorek, 14 listopada.

Bogate stulecie

13 listopad 2017 Written by

Gmina Jedlnia-Letnisko przygotowuje się do obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Powołany został w tym celu specjalny komitet.

Nie można mówić, że w marszu uczestniczyło 60 tys. nazistów. To bzdura. Nie można generalizować całego tego wydarzenia - mówił Wojciech Skurkiewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że "kreowanie wizerunku kraju poza granicami odbywa się z udziałem jednego dziennika, którego pracownicy są korespondentami zachodnich tytułów". - To niepokojące - stwierdził gość Bilansu Dnia.

To dobra decyzja - uważa poseł Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk, odnosząc się do projektu Prawa i Sprawiedliwości wprowadzający zmiany w kodeksie wyborczym.

Datę 11 listopada zaproponował poseł PSL Wyzwolenie Franciszek Kapeliński z Radomia. Mówił o tym historyk Przemysław Bednarczyk, gość Bilansu Dnia.

Patriotyzm zaczyna się w rodzinie i w szkole. Tu kładzione są fundamenty. Dyrektor Zespołu Szkół w Goździe Sławomir Czyż cieszy się, że nowa podstawa programowa zwiększa nacisk na nauczanie historii.

 

Władze Radomia są gotowe na współpracę ze Skarbem Państwa jeśli chodzi o rozwój Portu Lotniczego na Sadkowie. Mówił o tym prezydent miasta Radosław Witkowski, który był gościem Bilansu Dnia. Z rozmowy dowiemy się także, którego polityka Prawa i Sprawiedliwości prezydent Witkowski darzy szacunkiem oraz ile razy gościł w biurze poselskim PiS w Rynku. Nie zabrakło też pytań dotyczących remontu Wojska Polskiego i Wolanowskiej oraz realizacji rządowego programu "Mieszkanie plus". 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 28.97 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25 65
PGE Skra Bełchatów 24 55
Trefl Gdańsk 25 51
ONICO Warszawa 23 49
Asseco Resovia Rzeszów 25 45
Jastrzębski Węgiel 25 45
Indykpol AZS Olsztyn 25 43
Cuprum Lubin 25 38
Cerrad Czarni Radom 25 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 25 29
MKS Będzin 25 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 27
Łuczniczka Bydgoszcz 25 19
BBTS Bielsko-Biała 25 16
Dafi Społem Kielce 25 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA