Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 8°C 5°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

- Przede wszystkim chcemy włączać do aktywności, do działań w Radomiu organizacje pozarządowe, samorząd i biznes. Chcemy pokazać, że te trzy światy, trzy sektory, choć odległe mogą ze sobą współpracować, chcemy je łączyć – podkreśla Krzysztof Łyżwiński prezes Związku Stowarzyszeń Koalicja Organizacji Pozarządowych, który był gościem „Bilansu Dnia” w środę, 17 maja.

Fatimskie objawienia traktujemy jako proroctwo, które ma zaspokoić naszą ciekawość - powiedział ks. Krzysztof Czapla z sekretariatu fatimskiego księży pallotynów w Zakopanem. W tym roku mija stulecie objawień w Fatimie i z tej okazji 12 maja udaje się do Fatimy papież Franciszek.

- Przesypiamy najlepsze lata, najlepsze lata w pozyskiwaniu pieniędzy europejskich – w taki sposób Andrzej Kosztowniak rozlicza obecnego włodarza miasta. Poseł PiS i były prezydent Radomia był gościem „Bilansu Dnia” we wtorek, 16 maja.

W samo południe 23 czerwca otwarta zostanie jadalnia i świetlica w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jedlni - Letnisku. Dziś radni dołożyli na tę inwestycję 164 tys. zł.

- Budżet Obywatelski to jest taki specyficzny rodzaj działalności, że na pierwszy rzut oka być może te potrzeby gdzie indziej są większe, ale to jest taka premia za obywatelską aktywność, za to że ktoś dostrzega, że jest gdzieś nisza, którą trzeba zagospodarować i są braki, które trzeba wypełnić – mówił Mateusz Tyczyński dyrektor Kancelarii Prezydenta Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia”, 15 maja.

- Jest nas coraz mniej, drastyczna sytuacja jest w szpitalach powiatowych, pracujemy bardzo dużo, to praca bardzo odpowiedzialna, ale niestety wynagrodzenie nie jest adekwatne do tego, za co odpowiadamy – mówiła Małgorzata Sokulska przewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Radomiu, która będzie gościem „Bilansu Dnia”, w piątek 12 maja.

Naprotechnologia to nawet 50% skuteczności w leczeniu niepłodności. Dziś gościem "Bilansu Dnia" był Grzegorz Nyc, ginekolog położnik, konsultant medyczny naprotechnologii. 

Dyskusja o zmianie polskiej Konstytucji jest bardzo potrzebna - przekonywał Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, który był gościem Radia Plus Radom. Polityk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do zapowiedzi powstania trzech nowych województw w Polsce, w tym warszawskiego i ewentualnych skutkach dla regionu radomskiego.

W przyszłym tygodniu dojdzie do spotkania prezesa Enei z władzami Radomia. Poinformował nas o tym Zbigniew Banaszkiewicz, przewodniczący radomskiej PO, który był gościem Radosława Mizery w Bilansie Dnia.

- Wydaje mi się, że to co mieliśmy zrobić z kapłanami, żeby dobrze przygotować dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, zrobiliśmy - mówi ks. Krzysztof Kwiatkowski, wikariusz parafii św. Stefana na radomskim Idalinie, który był gościem „Bilansu Dnia” w piątek, 5 maja.

Pierwszy dzień matur już za nami. Na początek był język polski. Maturzyści musieli się wykazać wiedzą z twórczości Antoine'a de Saint-Exupery'ego, Stanisława Wyspiańskiego, Kazimierza Wierzyńskiego i Henryka Sienkiewicza.

Dziadkowie to skarb

21 kwiecień 2017 Written by

Jaka jest rola dziadków w wychowywaniu wnuków? Rozmawialiśmy o tym w kolejnym radiowym spotkaniu z Fundacją Jaskółki.pl.

 

- Działania dotyczące szpitala na Józefowie są dla mnie niezrozumiałe, skandaliczne. Nie chodzi tylko o likwidację łóżek, ale także o zwolnienie 100 osób personelu białego – mówi Anna Kwiecień posłanka PiS, która była gościem „Bilansu Dnia”, w piątek 28 kwietnia.

Jeszcze tylko do końca czerwca w Jedlni - Letnisku stacjonować ma karetka pogotowia. Według informacji wójta gminy Jedlnia - Letnisko punkt wyczekiwania karetki ma zostać przeniesiony do Gozdu.

 

 

- Szpital na Józefowie będzie funkcjonował i będzie bazą dla kierunku lekarskiego, taką gwarancję dajemy. Zakładana likwidacja 250 łóżek to wynik pogłębionego audytu, ale nie jest powiedziane, że tyle łóżek zostanie zlikwidowanych. Gwarantuję, że żaden pacjent nie będzie zostawiony bez opieki – zapewniał Adam Struzik Marszałek Mazowsza, który był gościem „Bilansu Dnia” w czwartek, 27 kwietnia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA