Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Zostało trzech strajkujących nauczycieli. Gdzie?

Samochody Radkomu zaczęły odbierać odpady zielone z radomskich ulic. Przez kilka dni ich odbiór był wstrzymany, bowiem instalacja nie miała mocy przerobowych. Każdego roku Radkom może przyjąć 70 tys. ton odpadów, zaś w pierwszych dniach kwietnia było to aż 900 ton. Rozmawialiśmy o tym z Jerzym Zawodnikiem, wiceprezydentem Radomia.

Święta Wielkanocne przynoszą nadzieję i wiarę w to, że wszystko będzie dobrze - mówi Aleksandra Wiederek-Barańska. Jedna z bohaterek książki "Niezwykłe dziewczyny" i współorganizatorka wydarzenia "Kobiety kobietom" była gościem Radia Plus Radom. Opowiedziała nam o swoich przygotowaniach do świąt, ale też o tym, jakie znaczenie ma dla niej Wielkanoc.

To szczególny czas w roku przygotowujący chrześcijan do największego święta – Zmartwychwstania Pańskiego 

Mazowiecki Kurator Oświaty wydał negatywną opinię w sprawie zamiaru likwidacji szkoły podstawowej w Gzowicach. - Nie spodziewałem się takiej decyzji, a przynajmniej nie spodziewałem się takiego uzasadnienia jakie jest zawarte w decyzji, bo praktycznie w uzasadnieniu przytaczane są zarzuty, które stawiają osoby, które protestują przeciw likwidacji tej szkoły - powiedział w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" wójt Piotr Leśnowolski.

Mówiliśmy o tym od wielu miesięcy, dzisiaj prezes nie wykluczył, że mogą być podwyżki za ciepło - powiedział Łukasz Podlewski, radny PiS w Radzie Miejskiej w Radomiu. Z naszym gościem rozmawialiśmy o dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, podczas której przedstawiono plany inwestycyjne Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Radpec.

4 kwietnia po raz siedemnasty odbędzie się w Szydłowcu Kiermasz Wielkanocny. Urząd Miejski zapewni wyjątkowo uroczystą oprawę Niedzieli Palmowej. Na Rynku Wielkim ustawione będzie kilkadziesiąt stoisk wystawowo - handlowych. - Jak na rękodzieło przystało będzie różnorodnie, kolorowo i smacznie - mówi Artur Ludew, burmistrz Szydłowca, który był gościem Bilansu Dnia.

Podniesienie kwot bazowych dla pracowników budżetówki nie rozwiąże problemu - uważa minister Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera, który był gościem Radia Plus Radom. Najgorzej zarabia się w urzędach wojewódzkich. W Radomiu wynagrodzenie zasadnicze wynosi 2,7 tys. zł.

Ogromne zainteresowanie rządowym programem Czyste Powietrze, który potrwa do 2029 r. Do tej pory w radomskiej delegaturze Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej złożono ponad 1 tysiąc wniosków dotyczących dofinansowania wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła. Co ważne, od tego tygodnia umowy nie są już podpisywane w Warszawie, ale w Radomiu.

Obchody Niedzieli Palmowej organizuje 14 kwietnia Muzeum Wsi Radomskiej

O rozbudowie drogi wojewódzkiej przebiegającej przez miasto oraz pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, które w grudniu zatrzymywać się będą w Drzewicy mówił w Radiu Plus Radom burmistrz Janusz Reszelewski.

Odchodzą z Solidarności

09 kwiecień 2019 Written by

Ponad 20 działaczy w regionie radomskim odeszło z oświatowej "Solidarności". To pokłosie niedzielnego porozumienia związku z rządem. Oświatowa "Solidarność" w naszym regionie liczy ok. 1200 członków.

- Solidaryzuję się z oczekiwaniami nauczycieli, ale formy protestu nie popieram - powiedział starosta radomski Waldemar Trelka na temat trwającego strajku w szkołach. Dodał, że zgodnie z prawem za czas strajku pedagodzy w szkołach podległych starostwu nie otrzymają wynagrodzenia. Waldemar Trelka powiedział również, że nauczyciele ze szkół średnich udzielą wsparcia szkołom, gdzie zostaną przeprowadzone egzaminy dla uczniów szkół podstawowych.

 

W naszych parafiach trwają rekolekcje wielkopostne. Wieńczy je zwykle spowiedź. - Spowiadamy się po to, aby spotkać się z Chrystusem w tajemnicy Jego miłosierdzia. W sakramencie pokuty otrzymujemy też odpuszczenie grzechów, które popełniliśmy od ostatniej spowiedzi. Zyskujemy także łaskę sakramentalną i ta łaska uzdalnia nas do dobrego. To są duchowe moce, których Chrystus nam udziela. Spowiadamy się także po to, aby dzięki pomocy spowiednika uzyskać pewne wskazania, pomoc jak i nad czym mamy pracować, podążając po drodze do świętości, do czego wzywa nas Chrystus - mówił dziś w audycji "Bilans Dnia" w Radiu Plus Radom ks. dr Jacek Mizak, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, teolog moralista.

Około 140 żołnierzy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło 31 marca przysięgę na Pl. Corazziego w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4