Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

ŚDM 2016

Zmęczeni, ale szczęśliwi

poniedziałek, 01 sierpnia 2016 08:52 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Dwa pociągi Kolei Mazowieckich przywiozły do Radomia pielgrzymów z diecezji radomskiej, którzy brali udział w Światowych Dniach Młodzieży. - To były piękne przeżycia, które pozostaną w naszych sercach do końca życia - mówili zmęczeni, ale szczęśliwi pielgrzymi na dworcu kolejowym w Radomiu. Razem z nim przyjechali duszpasterze m.in. ks. Marek Adamczyk, ks. Andrzej Jędrzejewski i ks. Damian Fołtyn.

 - Było niesamowicie - mówił na dworcu ks. Damian Fołtyn. - Wciąż mam w uszach słowa papieża Franciszka z niedzielnej Mszy św. w Brzegach. To były bogate doświadczenia Kościoła misyjnego, tyle narodów w jednym miejscu. Pragnę również podziękować mieszkańcom Podłęża, którzy dowozili ich na dworzec i przekazywali jedzenie. To było niesamowite - opowiadał ks. Fołtyn.

- Wszystko boli, jesteśmy zmęczeni, ale mamy w sercu bogate przeżycie, które będą trwać do końca naszego życia - mówili młodzi pielgrzymi, którzy dotarli do Radomia. - Było super, to przygoda życia, a za trzy lata do Panamy - powiedziała Joanna z Kozienic. Z kolei Agnieszka z Opoczna wyraziła wdzięczność wszystkim, którzy pomogli jej wybrać sie do Krakowa. - Widzieć tylu młodych ludzi w jednym miejscu, to było coś pięknego. I jeszcze te flagi, które powiewały na wietrze - powiedziała pątniczka.

Przypomnijmy, że pielgrzymi z Radomia byli zakwaterowani w Pobiedniku Wielkim. Było to miasteczko namiotowe na terenie Aeroklubu Krakowskiego. Do Brzegów, gdzie było nocne czuwanie i Msza św. z papieżem Franciszkiem, dotarli autobusami, a ostatni 7-kilometrowy odcinek już pieszo.