Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

ŚDM 2016

Polacy z Litwy dziękują

środa, 03 sierpnia 2016 13:15 / Autor: Weronika Chochoł
fot. radompowiat.pl
Weronika Chochoł
Zakończył się pobyt w powiecie radomskim 20 osobowej grupy Polaków z Dziewieniszek w Rejonie Solecznickim na Litwie. Dziewczęta i chłopcy do diecezji radomskiej przyjechali na zaproszenie starosty Mirosława Ślifirczyka.
Radom szczepienia

17 gimnazjalistów oraz 3 opiekunki wraz z grupą pionkowską pod opieką ks. Pawła Nowaka, uczestniczyło w kulminacyjnych momentach spotkania z papieżem Franciszkiem. - Jesteśmy wdzięczni władzom powiatu radomskiego za gościnę, a szczególnie za umożliwienie spotkania z Ojcem Świętym – mówiły Wirginia Aleksiewicz i Jowita Makiewicz na pożegnalnym spotkaniu.

Goście z Litwy wzięli udział w międzynarodowym turnieju piłki nożnej, smakowali specjałów polskiej kuchni w Muzeum Wsi Radomskiej, zatańczyli poloneza na 1 000 par, a także bawili się podczas Festiwalu Narodów w Jedlni Kościelnej. Pojechali również do Kazimierza Dolnego, zwiedzi Jaskinię Raj, astrobazę i Port Lotniczy w Radomiu, byli w Puszczy Kozienickiej, a także spotkali się z władzami Pionek.

Szczęśliwego powrotu do kraju życzyli także obecni na wspomnianym spotkaniu wicestarosta Leszek Margas, burmistrz Romuald Zawodnik, sekretarz powiatu Renata Mazur, wiceprzewodniczący Rady Miasta Pionki Kazimierz Myśliwiec oraz inicjator kontaktów powiatu z Polakami na Litwie, były wicestarosta Krzysztof Górak. - Młodzi w podzięce za udaną wizytę i niepowtarzalne wrażenia zaprezentowała nagrodzony gorącymi brawami program artystyczny. - Przyjeżdżajcie do nas, przyjeżdżajcie do Polski – żegnał młodych starosta.