Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Radomianka najlepsza w Polsce!

sobota, 25 marca 2017 14:55 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/emilka.myrta
Weronika Chochoł

Emilia Myrta - uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu wygrała tegoroczną edycję Olimpiady Teologii Katolickiej, której finał ogólnopolski odbył się w Lublinie. Nagrodą główną jest wyjazd do Fatimy.

Olimpiada Teologii Katolickiej ma na celu zainteresowanie uczniów wiedzą religijną, rozszerzanie współdziałania nauczycieli religii w kształceniu uzdolnionej młodzieży, a także kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy religijnej.

Olimpiada odbyła się już po raz dwudziesty siódmy, a jej tegorocznym hasłem było orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca.

Ogólnopolski etap Olimpiady rozgrywany był od czwartku do soboty (23-25 marca) w Lublinie. Wśród najlepszych uczestników z całej Polski znalazła się Emilia Myrta - uczennica VI LO. - Przyszłam na etap szkolny i udało się, co bardzo mnie ucieszyło. Ciężej było podczas etapu diecezjalnego, kiedy dowiedziałam się, że z całej diecezji przejść mogą tylko trzy osoby. - wspomina laureatka.

W etapie ogólnopolskim 123 uczestników w całego kraju zmagało się z częścią pisemną. Najlepsza dziesiątka swoją wiedzę zaprezentować musiała w części ustnej. - To był duży stres, aż zaschło mi w ustach. Po prostu pomodliłam się do Ducha Świętego  i weszłam do sali. - mówi Emilia Myrta.

Nagrodą dla laureatów jest pielgrzymka do Fatimy. Dodatkowo każdy z finalistów otrzymuje indeks na jedną z wybranych uczelni w kraju. - Warto było poświęcić czas, przygotowywać się. Tyle było stresu, a teraz mogę już odetchnąć i po prostu się cieszyć - powiedziała w rozmowie z Radiem Plus Radom zwyciężczyni Olimpiady Teologii Katolickiej, radomianka Emilia Myrta:

 

Zapraszamy do nas: