Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Daj Jałmużnę Wielkopostną

wtorek, 13 marca 2018 12:41 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Trwa prowadzona przez Caritas Polska coroczna akcja Jałmużna Wielkopostna.

Skarbonki miłosierdzia

Jałmużna Wielkopostna to ekumeniczna akcja charytatywna, której celem jest zwrócenie uwagi społecznej i konkretnych ludzi, szczególnie dzieci, na los osób chorych i starszych oraz konkretna pomoc na ich rzecz. To także szczególne wezwanie do zainteresowania potrzebującymi.

Akcja prowadzona jest już od dwudziestu trzech lat w całej Polsce. W tym roku do parafii na terenie całego kraju trafiło ponad sześćset tysięcy skarbonek miłosierdzia. Zebrane środki rozdysponowane zostaną przez Caritas parafialne i diecezjalne. - Warto sobie odmówić czegoś, co sprawia nam krótkotrwałą przyjemność i przeznaczyć te drobne środki na dzieła, które mogą wspomóc innych. - zachęca ks. Marcin Iżycki - dyrektor Caritas Polska:

Dyrektor Caritas Polska odwiedził Radom i zapoznał się z działaniami podejmowanymi przez Caritas Diecezji Radomskiej:

Papierowe skarbonki można odebrać w Caritas diecezjalnych, parafialnych, od katechetów oraz od opiekunów Szkolnych Kół Caritas.

Wielkopostny jeden procent

Jako jałmużnę wielkopostną traktować można również przekazanie 1% Caritas Polska. Zebrane w ten sposób pieniądze umożliwią zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla osób chorych, korzystających z wypożyczalni znajdujących się na terenie całej Polski:

Chcemy pomagać?

Podczas wizyty w Radomiu ks. Marcin Iżycki przedstawił cele, które obecnie stawia przed sobą Caritas Polska. To przede wszystkim pomoc rodzinom w Syrii w ramach programu Rodzina Rodzinie. Jest on skierowany do rodzin, które wpłacają pieniądze na rzecz rodzin w Syrii. Jedni robią to stale, inni jednorazowo. Prowadzone są również projekty w Argentynie, Wenezueli oraz w krajach Afryki i Azji. Jednak większość działań skierowana jest na pomoc Polakom. - Ludziom trzeba przypominać o tym, że warto pomagać. - zaznacza dyrektor Caritas Polska: