Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Ryszard de Wyche, biskup
Dziś jest: 03 kwietnia 2020

Wydarzenia

Modlili się za Radom i diecezję

niedziela, 09 lutego 2020 17:45 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W kościele garnizonowym już po raz 180. została odprawiona msza święta w intencji Radomia i diecezji. - Wiele jeszcze możemy zrobić modlitwą w Radomiu. Potrzeby są ogromne – usłyszeliśmy od jednego z uczestników.

Pomysłodawcą mszy za Radom i diecezję jest grupa modlitewna "Radość i Nadzieja". Jej inicjatorami byli Iwona i Zbigniew Bielowie oraz nieżyjąca już Maria Sowińska. Raz w miesiącu członkowie grupy spotykają się w kościele garnizonowym na mszy świętej za miasto, jego mieszkańców i całą diecezję.

Dzisiejszej jubileuszowej, bo 180. mszy świętej, przewodniczył ks. Grzegorz Tęcza, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu oraz opiekun grupy.

- Gromadzimy się aby modlić się za Radom i diecezję. Wierzymy, że modlitwa to jest najlepsza broń i odpowiedź na wyzwania, które stawia przed nami dziś świat. W tej jedności Kościoła przychodzimy, aby wołać do Pana z poczuciem wiary, że Bóg wysłuchuje modlitwy tam, gdzie gromadzą się ludzie – mówił ks. Grzegorz Tęcza.

Ks. Grzegorz Tęcza tłumaczy, że wierni modlą się za wszystkich, którzy pełnią władzę.

- Modlimy się za miasto i diecezję. Za tych, którzy pełnią jakąkolwiek władzę, żeby czynili to w duchu miłości i odpowiedzialności za ludzi – tłumaczy ks. Tęcza.

Po mszy świętej została odmówiona modlitwa w intencji Radomia i diecezji. Tekst zatwierdził ś.p. bp Stefan Siczek.

Radomianie zgromadzeni na mszy świętej zgodnie podkreślają, że miasto i diecezja potrzebują takiej modlitwy.

- Wiele jeszcze możemy zrobić modlitwą w Radomiu, a potrzeby są ogromne – usłyszeliśmy.

Tekst modlitwy za Radom i diecezję:

"Panie Jezu, Ty w Kanie Galilejskiej przemieniłeś wodę w wino na prośbę swojej Matki Maryi. My dzisiaj, wierząc Twoim słowom: »Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam« (Mt 7,7), za pośrednictwem Twojej i naszej Matki prosimy Cię, abyś mocą Ducha Świętego przemienił Radom i diecezję, tak jak kiedyś przemieniłeś wodę w wino. Niech Twój Święty Duch skruszy kamienne serca, a da nam wszystkim »serca z ciała« (Ez 36, 26), czyste i piękne, aby wszyscy ludzie w naszym mieście i diecezji byli dobrzy, zgodni, a na ich twarzach gościł uśmiech. Ześlij, Panie, Ducha Świętego na wszystkich rządzących w Radomiu, aby sprawowali władzę sprawiedliwie i uczciwie; aby byli zawsze gotowi pomagać ludziom i swoją pracę traktowali jako powołanie w służbie drugiemu człowiekowi. Prosimy Cię o pracę dla bezrobotnych, o chleb dla głodnych, o dach nad głową dla bezdomnych, o zdrowie dla chorych na duszy i ciele. Wyrwij, Panie, z nałogu uzależnionych. Wszystkie rodziny obdarz pokojem i jednością, umacniaj je w miłości. Niech Twój Święty Duch oświeca młode pokolenie, niech prowadzi je drogą wiary i czystości. Posyłaj, Panie, hufce anielskie, które będą walczyły ze złem w naszym mieście i diecezji i będą broniły nas od wszelkich zasadzek złego ducha. Tym, którzy już Ciebie poznali i przyjęli, mówisz: »Przestań się lękać, a przemawiaj i nie milcz, bo Ja jestem z tobą i nikt nie targnie się na ciebie, aby cię skrzywdzić, dlatego że wiele ludu mam w tym mieście« (Dz 18,9b-10).Jezu, daj nam łaskę, abyśmy z ufnym sercem przyjęli Twoje słowo i byli Twoimi świadkami w każdym miejscu i o każdej porze, głosząc, że Ty zmartwychwstałeś i żyjesz. Jezu, ufamy Tobie!".

Zapraszamy do nas: