Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Rycerze Kolumba zrobią zakupy!

poniedziałek, 16 marca 2020 12:18 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Rycerze Kolumba działający przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Kapturze w Radomiu wychodzą naprzeciw osobom starszym, samotnym, chorym i potrzebującym - wspierając działania władz i instytucji zwalczających rozprzestrzenianie się koronawirusa, uruchamiają telefony i służą transportem.

Rycerze Kolumba chcą skupić się przede wszystkim na osobach starszych, jako grupie najbardziej narażonej na ryzyko zakażenia, ale jak zapewniają, w razie potrzeby, nikomu nie odmówią pomocy. Deklarują pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwienie spraw urzędowych i pocztowych, transport do lekarza czy na rehabilitację.

- Pomoc drugiemu człowiekowi, to podstawa naszej działalności. Teraz, gdy świat ogarnęła pandemia koronawirusa, postanowiliśmy jeszcze bardziej wzmóc nasze działania. Służymy własnym transportem i czasem, a w razie potrzeby także pieniędzmi - mówi rycerz Krzysztof Orzechowski:

Rycerze Kolumba służą pomocą także w sferze duchowej poprzez posługę sakramentalną księży.

Władze przypominają, że duże skupiska ludzi, to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Apelują, by jeżeli to możliwe, ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych.

Osoby zainteresowane pomocą mogą dzwonić pod nr telefonów:

do Rycerzy Kolumba - 533-963-383

do parafii - 48 331-40-31

Zapraszamy do nas: