Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Ks. Mariusz Wilk nowym dyrektorem krajowym Biura Światowych Dni Młodzieży

czwartek, 11 marca 2021 14:49 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ks. dr Mariusz Wilk został dyrektorem krajowym Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. 

Dzisiaj biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski. Powołano między innymi nowego członka Rady Stałej KEP spośród biskupów pomocnicznych oraz Przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa KEP.

Ks. Mariusz Wilk z nadzieją podejmuje posługę duszpasterską w biurze krajowym ŚDM.

- Z wielką wiarą podchodzę to tego, że uda się przeprowadzić młody Kościół w Polsce przez te trudne czasy i nie tylko z powodu pandemii - mówi Radiu Plus Radom ks. Wilk:

Ks. dr Mariusz Wilk urodził się 15 lipca 1979 roku w Radomiu. Pochodzi z Kowali. Do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu wstąpił w 1999 roku, święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 2005 r. z rąk bp. Zygmunta Zimowskiego. W październiku 2008 r. rozpoczął studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, które ukończył obroną pracy doktorskiej w 2014 r. Jest duszpasterzem akademickim i diecezjalnym duszpasterzem młodzieży, koordynatorem ŚDM oraz prezesem Fundacji "Młodzi Radom". Prowadzi zajęcia z zakresu prawa na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. Lubi górskie wędrówki i dobre książki.