Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Wydarzenia

Nocą do sanktuariów w Paradyżu, Skrzyńsku i Czarnej

środa, 24 marca 2021 14:48 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W piątek Nocne Drogi Krzyżowe zorganizowane zostaną w Opocznie, Drzewicy i Końskich.

Na druga Nocną Drogę Krzyżową zaprasza w piątek parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie oraz opoczyńscy rycerze kolumba. Do wzięcia udziału w inicjatywie zachęca ks. Adrian Jakubiak, wikariusz parafii. Jak wyjaśnia, Nocna Droga Krzyżowa rozpocznie się od mszy świętej odprawionej w kościele o godzinie 17.30. Po niej uczestnicy przedsięwzięcia wyruszą na jedną z dwóch tras prowadzących do sanktuarium w Paradyżu.

Na Nocną Drogę Krzyżowa wyruszą w piątek także drzewiczanie. Organizatorami przedsięwzięcia są parafie w Drzewicy i Gielniowie. Droga krzyżowa rozpocznie się mszą w kaplicy w Rożku o godz. 18.30, a zakończy w sanktuarium w Skrzyńsku. Jej uczestnicy pokonają blisko 24 km.

Nocną Drogę Krzyżową organizują też parafie z Nowego Kazanowa i Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Końskich. – Inicjatywa ma poruszyć serca konecczan i mieszkańców okolicznych miejscowości – mówi ks. Marek Adamus, wikariusz parafii w Nowym Kazanowie. Wyjaśnia, że uczestnicy przedsięwzięcia wyruszający z Nowego Kazanowa będą mieli do pokonania 22 km. Trasa z Końskich liczy około 16 km.

Rozpoczęcie Nocnej Drogi Krzyżowej planowane jest w Kazanowie o godzinie 19. Msza święta w Końskich ma być odprawiona około godziny 20. Po niej uczestnicy przedsięwzięcia pójdą do sanktuarium w Czarnej.