Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Caritas Diecezji Radomskiej rozdaje paczki

środa, 31 marca 2021 14:09 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Caritas Diecezji Radomskiej pamięta o potrzebujących i w ramach pomocy przygotowała 500 paczek świątecznych - po 15 kg każda. Wśród produktów są m.in. artykuły niezbędne do przygotowania świątecznego barszczu.

W samo południe przed siedzibą Caritas Diecezji Radomskiej przy ul. Kościelnej - jak co dzień - zgromadziły się osoby ubogie i potrzebujące, by skorzystać z jadłodajni. To, dla wielu, jedyny posiłek w ciągu dnia. Dla niektórych podopiecznych jednak środowe spotkanie miało jeszcze inny wyjątkowy charakter. Radomska Caritas przygotowała ok. 500 paczek świątecznych. W paczkach znalazły się przede wszystkim produkty z długą datą przydatności do spożycia.

- Paczka to ok. 15 kg produktów żywnościowych. Są to produkty o długim terminie przydatności: konserwy mięsne, rybne. Tradycyjnie z okazji zbliżającej się Wielkanocy znalazł się też barszczyk, kiełbasa, wędlina i jajka - mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor Caritas:

- W całej diecezji są to osoby, które są też wybierane lub dostrzegane przez osoby pracujące w parafialnych zespołach Caritas, osoby potrzebujące, biedne, które bardzo często mieszkają w fatalnych warunkach - dodaje wicedyrektor.

Paczki wydawane były w dwóch punktach w Radomiu oraz w Starachowicach, Drzewicy, Bedlnie oraz Opocznie.

W Wielki Czwartek natomiast tradycyjne już w jadłodajniach radomskiej Caritas potrzebujący będą mogli posilić się świątecznym barszczem z jajkiem i kiełbasą. Ze względu jednak na obostrzenia podopieczni otrzymają go wynos.