Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jankowice
Dziś jest: Środa, 29 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

By pandemia nie dzieliła ludzi

czwartek, 01 kwietnia 2021 14:41 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Bezdomni i ubodzy odwiedzili dziś Caritas Diecezji Radomskiej, by wspólnie podzielić się jajkiem i zjeść świąteczny barszcz. W jadłodajni przy ul. Kościelnej zapanowała rodzinna i świąteczna atmosfera.

Były życzenia, tradycyjne jajeczko i barszcz wielkanocny - po raz 2. w czasie pandemii koronawirusa radomska Caritas zorganizowała świąteczne spotkanie dla bezdomnych i najbardziej potrzebujących. Niestety i w tym roku ze względu na pandemię, podopieczni Caritas nie mogli zasiąść do stołu. Odmówili modlitwę, podzielili się jajeczkiem a świąteczny barszcz z kiełbaską zabrali do domów.

- Cieszymy się, że jesteście tutaj z nami, że przychodzicie, że korzystacie z naszych stołówek. Tu zawsze czeka na was gorący posiłek i ta przysłowiowa kromka chleba. Dziś w sposób szczególny przygotowujemy się bezpośrednio do Świąt Wielkiejnocy. Życzymy wam, jako wspólnota Caritas, aby te święta były spędzone, na ile to możliwe, w gronie rodziny czy przyjaciół; abyście mogli zaczerpnąć od Zmartwychwstałego wielu łask - mówi wicedyrektor Caritas, ks. Damian Drabikowski:

 

Przypomnijmy, że wczoraj placówka rozdała też około 500 paczek żywnościowych, w których znalazły się m.in. produkty do przygotowania świątecznego śniadania.