Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Poszli śladami świętego Józefa

sobota, 01 maj 2021 09:56 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Mężczyźni z Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu wyruszyli na pierwszą pielgrzymkę śladami św. Józefa.

Pielgrzymki będą odbywały się w 8 pierwszych sobót miesiąca w 8 kościołach stacyjnych diecezji radomskiej. Dziś (1 maja) wyruszyli z Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 do kościoła św. Józefa w Jedlni-Letnisku.

- Jest Rok Świętego Józefa. Wydaje mi się, że ten czas pielgrzymki i wcześniejszej adoracji ma nam pomóc w zrozumieniu, kim był święty Józef, a także żebyśmy byli w stanie naśladować go jako ideał mężczyzny, a w tym ojca i męża - mówi Gabriel Głuch z Duszpasterstwa Akademickiego.

Dzisiejszym celem jest kościół świętego Józefa w Jedlni-Letnisku, ale DA zapowiada już kolejne pielgrzymki.

- W czerwcu planujemy wybrać się do Krzyżanowic, a kolejnymi kościołami będą świątynie w Goździe Starym, Kuczkach, Radomiu, Zarzeczu, Kozienicach oraz Skarżysku-Kamiennej - mówi Maciej Rutkowski.

Marcin Hernik z DA podkreśla, że Rok Świętego Józefa to dobry moment na taki cykl pielgrzymek.

- Chcemy być tak jak on. To jest wyraz naszego naśladowania świętego Józefa. Zaczęliśmy o godzinie 8:00 adoracją z możliwością spowiedzi, odczytaliśmy pierwszy fundament z listu Patris Corde papieża Franciszka i wyruszamy w trasę – mówi Marcin Hernik.

Podczas drogi grupa będzie odmawiała różaniec. Na 12:30 zaplanowana jest msza święta w kościele św. Józefa w Jedlni-Letnisku.