Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Relikwie św. Ignacego u radomskich Jezuitów

niedziela, 20 czerwca 2021 20:53 / Autor: Magdalena Król
fot. M Krol/Radio Plus Raadom
Magdalena Król

Główne uroczystości związane z nawiedzeniem relikwii i ikony św. Ignacego odbyły się w niedzielę, 20 czerwca w kościele św. Trójcy pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka.

Relikwie św. Ignacego wraz z towarzyszącą im ikoną są już od 15 czerwca w Kościele pw. Świętej Trójcy w Radomiu przy placu Kazimierza Wielkiego. W niedzielę, 20 czerwca odbyły się główne uroczystości:

-Taki był zamiar, że wszystkie placówki Jezuickie w Polsce zostaną nawiedzone przez ikonę i relikwie św. Ignacego. Jesteśmy wdzięczni za to, bo to nie tylko dla ludzi, ale również dla nas. Jest to okazja do tego, aby przypomnieć sobie, kim był dla nas św. Ignacy - mówi ks. Jan Noszczak, superior radomskich jezuitów, spowiednik i rekolekcjonista.

Peregrynacja została zorganizowana z okazji Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego. Podczas trwania Jubileuszu każdego dnia we wszystkich świątyniach, gdzie posługę pełnią jezuici, na mocy dekretu Stolicy Apostolskiej, wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

- Trzy podstawowe warunki: stan łaski uświęcającej, nie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach poleconych przez Ojca Świętego - wyjaśnia superior radomskich jezuitów.

Homilię podczas niedzielnej Mszy Świętej wygłosił biskup radomski Marek Solarczyk:

Relikwie pozostaną w Radomiu do wtorku, 22 czerwca, do porannej Mszy Świętej. Następnie trafią do Częstochowy.