Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Koncertowo rozpoczęły się Dni Kultury Chrześcijańskiej w Pionkach

niedziela, 10 października 2021 14:39 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Mszą świętą i koncertem Marcina Stycznia z zespołem zainaugurowano IV Dni Kultury Chrześcijańskiej w Pionkach. Posłuchajcie co działo się dziś w kościele NMP Królowej Polski i sprawdźcie co czeka nas przez najbliższy tydzień. 

Radom szczepienia

Jak przyznał Marcin Styczeń, jego twórczość najlepiej charakteryzuje piosenka "Ta droga", w której usłyszymy: "Ta droga nie wiedzie w górę, ta droga wiedzie w głąb". - Taki sobie cel stawiam, aby swoją twórczością prowadzić ludzi na głębie - powiedział artysta.

Można powiedzieć, że Marcin Styczeń w sposób koncertowy przedstawił postawy zbliżające nas do Boga i świętości. Repertuar dzisiejszego koncertu koncentrował się bowiem na sylwetkach świętych, o których każdy z nas słyszał, a także tych mniej znanych.

- Czuję radość z tego powodu, że parafianie licznie odpowiedzieli na nasze wezwanie i razem z nami zainaugurowali ważne dla nas wydarzenie - powiedział ks. Mariusz Wincewicz, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Pionkach.

Wśród uczestników dzisiejszej mszy i koncertu mogliśmy odnaleźć dużo młodych osób, które przyznają, że inicjatywy takie jak Dni Kultury Chrześcijańskiej są potrzebne:

Dni Kultury Chrześcijańskiej w Pionkach potrwają do poniedziałku 18 października. Z programem na kolejne dni możecie zapoznać się TUTAJ.