Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023

Wydarzenia

Znani i lubiani malowali obrazy z myślą o dzieciach

niedziela, 03 kwietnia 2022 19:37 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Samorządowcy, politycy, przedstawiciele instytucji i placówek kulturalnych z Radomia i regionu radomskiego odpowiedzieli na apel Caritas Diecezji Radomskiej i wzięli udział w "Charytatywnym malowaniu obrazów" - płótna jeszcze w kwietniu wystawione zostaną na aukcję, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom, także ukraińskim.

Znani i lubiani spotkali się w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Wolanowie. Temat prac był dowolny. Powstały więc domki, kwiatki, motylki i ptaszki. Jedni skorzystali z gotowych szablonów, inni zdali się na własne umiejętności.

"Charytatywne malowanie obrazów" wpisuje się w obchody 30-lecia Caritas Diecezji Radomskiej i organizowanego w tym roku po raz pierwszy "Dnia Dobra", które odbędzie się 24 kwietnia w Radomiu.

Wcześniej, małe dzieła sztuki zostaną przekazane na licytację, która odbędzie się przed koncertem zespołu TGD w Niedzielę Bożego Miłosierdzia - mówi dyrektor radomskiej Caritas, ks. Damian Drabikowski:

- Jest to dla nas niezwykle ważne wydarzenie. Dlatego już dziś zapraszamy do udziału w koncercie i licytacji - mówi dyr. Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Wolanowie, Adam Miernik:

Wśród osób, które odpowiedziały na zaproszenie była m.in. Grażyna Ciechońska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu:

- lubię pomagać i bardzo mnie ujął cel tej imprezy. Ta pomoc jest potrzebna szczególnie teraz, kiedy u naszych wschodnich sąsiadów jest wojna - tłumaczy.

- To bardzo cieszy, że nie brakuje ludzi, którzy chcą się dzielić, chcą pomagać - mówi wójt Wolanowa Ewa Markowska-Bzducha:

Licytacja obrazów odbędzie się 24 kwietnia na Placu Corazziego.

A. Kosztowniak pod info