Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Kolędowali w Sławnie

niedziela, 18 stycznia 2015 21:09 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Młodzi artyści prezentowali tu swoje wokalne umiejętności. W Sławnie pod Opocznem zakończył się Festiwal kolęd i pastorałek. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników.

Festiwal odbywa się na terenie gminy Sławno już od 15 lat. Co roku gospodarzem imprezy jest inna parafia. Tym razem młodzi artyści swoje wokalne umiejętnosci prezentowali w Sławnie. - To dla parafian niezmiernie ważne spotkanie - uważa ks. Adam Stępień, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Sławnie. - Z jednej strony to duchowe przeżycia, z drugiej okazja do integracji lokalnej społeczności - mówi.
W festiwalu jak co roku udział wzięli przede wszystkim młodzi artyści, czyli uczniowie gminnych szkół. - Każda szkoła ma tu swoją reprezentację. Przed publicznością występują zarówno uczniowie dwóch naszych gimnazjów, jak i sześciu szkół podstawowych - wyjaśnia wójt Tadeusz Wojciechowski. Podczas festiwalu gościnnie wystąpili również strażacy ochotnicy ze Sławna. Wcześniej, tuż po mszy, która jak co roku poprzedza festiwal, jasełka wystawili uczniowie z miejscowej szkoły podstawowej. Patronem medialnym festiwalu było Radio Plus Radom.