Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Marek Solarczyk modlił się w intencji całej diecezji

niedziela, 31 marca 2024 16:18 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego bp Marek Solarczyk przewodniczył Mszy św. w intencji całej diecezji. Ordynariusz radomski sprawował liturgię 31 marca 2024 roku w katedrze pw. Opieki N. M. Panny w Radomiu. 

Bp Marek Solarczyk w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, 31 marca 2024 roku modlił się w intencji całej diecezji radomskiej. W słowach powitania na rozpoczęcie liturgii w radomskiej katedrze powiedział: 

W homilii skierowanej do wiernych licznie zgromadzonych na świątecznej liturgii bp Marek Solarczyk mówił o doświadczaniu miłości. Powiedział także: Jesteśmy wspólnotą tych, którzy chcą należeć do Boga i żyć z Bogiem, żeby Bóg był dla nas wszystkim. Niech to święto to odnowi i potwierdzi. W tym co będzie potwierdzało i umacniało naszą jedność z Nim. Wiarę, w to, że jest. Zaufanie, że to co głosi i przekazuje służy nam, żeby wszystko było na swoim miejscu: 

Na zakończenie liturgii w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego bp Marek Solarczyk złożył wszystkim świąteczne życzenia: Niech ten czas Świąt Wielkanocnych potwierdzi to całe piękno i bogactwo Bożych darów:

Liturgię zakończyło uroczyste błogosławieństwo udzielone przez ks. bp. Marka Solarczyka z posłaniem zakończone radosnym Alleluja!

Msza św. była transmitowana przez Radio Plus Radom. Dodajmy, że Radio Plus Radom transmituje codziennie od poniedziałku do soboty Mszę św. z radomskiej katedry o godz. 6. W niedziele transmitowana jest Msza św. o godz. 12. 30. Zapraszamy do uczestnictwa.