Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Dziś jest: Środa, 24 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

poniedziałek, 01 lipca 2024 15:19 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: AK Diecezji Radomskiej
Elżbieta Warchoł

Na rowerach będą pielgrzymowali do Matki Bożej Jasnogórskiej. Członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej wezmą udział w XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę.

Pielgrzymi rowerowi z całej Polski spotkają się w sobotę, 13 lipca 2024 roku w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Z diecezji radomskiej tradycyjnie wyrusza kilka grup pielgrzymów rowerowych, które na Jasnej Górze dołączają do pielgrzymów przybyłych na ten dzień z całej Polski - zapowiada organizator pielgrzymki Jerzy Skórkiewicz z Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej:

W sobotę, 6 lipca 2024 roku o godz. 17 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy sprawowana będzie Eucharystia w intencji uczestników reprezentujących diecezję radomską podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Prosić będziemy o nasze bezpieczne i bogate w owoce duchowe pielgrzymowanie do Jej tronu na Jasnej Górze, oraz polecimy w modlitwie wszystkich kapłanów i osoby świeckie organizujące w swoich środowiskach, pielgrzymki rowerowe z terenu całej naszej diecezji - zapowiada Jerzy Skórkiewicz. Pielgrzymów, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tej wspólnotowej modlitwie prosimy o łączność duchową - dodaje Jerzy Skórkiewicz z AK Diecezji Radomskiej.

Wyjazd z Radomia rowerami do Błotnicy o godz. 14.00 sprzed kościoła Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Wernera w Radomiu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy - zachęca Jerzy Skórkiewicz z AK Diecezji Radomskiej.

Na stronie Akcji Katolickiej trwają zapisy do udziału w Rowerowej Pielgrzymce Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej na Jasną Górę http://www.ak.radom.pl/pojedz-jesli-chcesz-zapisy-na-rowerowa-pielgrzymke-na-jasna-gore/

Grupa organizowana pod patronatem Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej wyruszy na pielgrzymi szlak 10 lipca 2024 roku po Mszy św. o godz. 8.00 w par. Opatrzności Bożej ul. Skrajna w Radomiu, której przewodniczył będzie Bp Marek Solarczyk. 13 lipca br. grupa dołączy w Częstochowie do kilkudziesięciu grup rowerowych z całego kraju, które przyjeżdżają na Jasną Górę w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej.