Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 25 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Prawie 200 osób na rowerach jedzie do Częstochowy

środa, 03 lipca 2024 20:27 / Autor: ks. Stanisław Piekielnik
ks. Stanisław Piekielnik

Dzisiaj wyruszyła 14. Rowerowa Pielgrzymka ze Starej Błotnicy na Jasną Górę. Przed uczestnikami 205 kilometrów drogi. Dzisiaj mają nocleg w Stadnickiej Woli koło Końskich.

- Są z nami grupy z Potworowa, Radzanowa i Stromca. W tym roku grupa liczy prawie 200 osób. To jedna z największych grup rowerowych, które w tych dniach pielgrzymują do Matki Bożej Częstochowskiej. Jest niesamowita atmosfera - opowiada Marcin Kozdrach, wójt gminy Stara Błotnica, który od 14 lat organizuje pątniczą wyprawę.

Jej duchowym opiekunem jest o. Kamil Szustak, kustosz sanktuarium i przeor klasztoru paulinów w Starej Błotnicy. - Jadę do domu, bowiem na Jasnej Górze przebywałem prawie 25 lat. Zawsze udaję się tam z wielką radością. Wszystko po to, aby zanurzyć się w źródle łaski, której tam doświadczają ludzie przychodzący lub przyjeżdżający z wiarą – powiedział o. Szustak.

13 razy trasę ze Starej Błotnicy do Częstochowy pokonała m.in. Agata Szatan. - Pierwsza nasza pielgrzymka zgromadziła 7 osób. Ale świadectwa tych osób spowodowały, że dzisiaj do Częstochowy jedzie prawie 200-osobowa grupa pątników. To nie jest rajd ale pielgrzymka rowerowa. W czasie jazdy śpiewamy, a w czasie postojów mamy wspólne modlitwy - opowiadają pątnicy:

Najmłodsza uczestniczka ma 4 lata, a najstarszy – 80 lat. Rowerzyści - ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa - poruszają się po drodze, podzieleni na osiem grup.