Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Damazy I, papież
Dziś jest: 11 grudnia 2019

REGION

Kto zwyciężył?

31 lipca 2019, 09:18 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Poznaliśmy wyniki głosowania na zadania zgłoszone do budżetu obywatelskiego Drzewicy.

Do tegorocznej edycji budżetu mieszkańcy zgłosili siedem projektów. Trzy z nich nie spełniły wymogów formalnych, dlatego w głosowaniu wzięły udział cztery zadania. Najwięcej, bo aż 1257 głosów zdobył projekt polegający na wybudowaniu placu zabaw z elementami urządzeń gimnastycznych przed blokiem „Steiner” przy ul. Fabrycznej. I to właśnie to zadanie, dzięki poparciu mieszkańców, jeszcze w tym roku zostanie zrealizowane przez drzewicki urząd. Szacunkowa wartość projektu wynosi 85 tys. zł. Dużym zainteresowaniem drzewiczan cieszył się także projekt pod nazwą „Ogród marzeń”, czyli zagospodarowanie terenu przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Na zadanie oddanych zostało 825 głosów. Na budowę siłowni plenerowej przy torze kajakowym zagłosowało 207 osób, a na montaż nowych progów zwalniających na ulicy Hubala 91.

Podobnie jak w ubiegłych latach na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego Drzewicy miejscowy samorząd zabezpieczył 100 tys. zł. Oznacza to, że dzięki temu budżetowi wykonane będzie jedno, najwyżej ocenione przez mieszkańców, zadanie, czyli właśnie budowa placu zabaw przy ul. Fabrycznej.

Budżet obywatelski Drzewicy cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. W tym roku zwycięski projekt poparło 1257 osób. To sporo więcej niż w ubiegłym roku uzyskały wszystkie uczestniczące w głosowaniu zadania. Przed rokiem w ramach budżetu oddano łącznie 993 głosy, w tym już 2380 głosów.

Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Zapraszamy do nas: