Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

KULTURA

XXXIX imieniny Jana Kochanowskiego

czwartek, 21 czerwca 2018 11:23 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Zwoleń zaprasza 22 i 24 czerwca na "Imieniny Pana Jana". W programie m.in. wieczór poezji, otwarcie wystawy, koncert oraz... transmisja meczu Polska - Kolumbia.

Uroczystości rozpoczną się w piątek (22 czerwca) o 14:00. Zostanie otwarta pokonkursowa wystawa pt. "Mojej Urszulce" poświęcona życiu i twórczości Jana Kochanowskiego. To w Muzeum Regionalnym przy Nekropolii Jana Kochanowskiego.

O 20:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zwoleniu odbędzie się promocja książki pt. "Kochanowscy W XV - XVIII w." autorstwa Dariusza Kupisza i Mariusza Kozdracha.

O 21:00 w parku przy pomniku Jana Kochanowskiego odbędzie się XV Wieczór poezji "Janowi Kochanowskiemu - my współcześni". Następnie spektakl "Czarnoleskie lata" w wykonaniu Grupy Artystycznej Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, koncert Chóru Kameralnego Domu Kultury w Zwoleniu oraz koncert Elżbiety Adamiak i Jerzego Filara.

W sobotę (23 czerwca) odbędzie się IV Rajd Rowerowy "Szlakiem Kochanowskich". Trasa Zwoleń - Sycyna - Czarnolas - Sieciechów - Opactwo - Zwoleń.

W niedzielę (24 czerwca) program jest bogaty.

Godz. 14:00 - Otwarcie wystawy malarstwa i rysunku artystki - Renaty Jaworskiej w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu

Godz. 14:15 - Korowód Imieninowy, który wyruszy po otwarciu wystawy sprzed Domu Kultury w Zwoleniu. Korowód poprowadzi Dziecięca Grupa Folklorystyczna i kapela Zdzisława Kwapińskiego. Następnei zostaną złożone kwiaty przy pomnikach Jana Kochanowskiego i w Krypcie Kochanowskich w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego.

O 15:00 rozpocznie się Koncert Galowy nad zalewem w Zwoleniu. Będzie m.in. wręczenie medali i odznaczeń, koncert Dziecięcej Grupy Folklorystycznej, zespołu Kompany, wręczenie nagród laureatom XIX Mazowieckiego Konkursu Literackiego na Fraszkę "O Statuetkę Jana Kochanowskiego", XX Konkursu Wiedzy o Janie Kochanowskim oraz IV Biegu Szlakiem Jana Kochanowskiego.

O 16:15 rozpocznie się część artystyczna. Wystąpią zespołu taneczne i soliści Domu Kultury w Zwoleniu, uczniowie PSP w Zwoleniu, zobaczymy pokaz musztry paradnej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia. Na 18:00 organizatorzy zaplanowali koncert zespołu LemON, a następnie koncert Młodzieżowego Zespołu Wokalnego i solistów Domu Kultury w Zwoleniu.

O 20:00 piłkarskie emocje. Będzie przeprowadzona transmisja meczu Polska - Kolumbia.

O 22:00 uczestnicy zobaczą pokaz światel laserowych na wodzie, a o 22:30 wystąpi zespoł Pierwsi Lepsi.