Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

KULTURA

Listopadowy weekend w Amfiteatrze

środa, 13 listopada 2019 15:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: MOK Amfiteatr
Elżbieta Warchoł

Na jesienny, listopadowy weekend Amfiteatr poleca się z porcją elektronicznych brzmień i spotkaniem z larpem w klimatach "X Files"

W sobotę, 16 listopada, zapraszamy do Kawiarni Artystycznej na koncert Koko Die + dybiński. Koko Die to solowy projekt Konrada Nikla - multiinstrumentalisty i wokalisty, na co dzień występującego w zespole Clock Machine. Jego muzyka to nostalgiczna, osobista podróż we wspomnienia. Wspomnienia ludzi, miejsc, zdarzeń, miłości. Słychać w niej wpływy muzyki shoegaze, R&B, czy soulu. Muzyk pracuje nad nową solową płytą, która będzie rewolucją w twórczości artysty i przyniesie zupełnie nowy dźwiękowy krajobraz.

Przed koncertem zagra dybiński. To solowa odsłona twórczości Nikodema Dybińskiego. Koncert przyjmuje luźną formę podróży do intymnych, elektronicznych przestrzeni brzmieniowych, wygenerowanych m.in. przy użyciu analogowych syntezatorów i sekwencerów.

O oprawę i klimat przy barze zadba Otwarta - WINE CAFE. Początek koncertu 16 listopada o godz. 19 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1. Bilety po 20 zł w przedsprzedaży, po 25 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona!

W niedzielę, 17 listopada, kolejne spotkanie z larpem, tym razem pod hasłem "...a zabił, jak zawsze, lokaj – Blackbox Radom".

- Cóż jest lepszego na długie, jesienne wieczory, jak nie porządny kryminał? Dlatego w listopadzie Blackbox wita Was tytułami „Scena zbrodni" i "W śnieżną, mroczną noc". Tradycyjnie - pierwsza forma ma formułę otwartą: tutaj będziemy wspólnie szukać zabójcy, który... jest blisko, wśród nas, a larp wprowadzi nas w klimat legendarnego serialu "Z archiwum X" - zapowiada Monika Borysiewicz, pomysłodawczyni larpowych spotkań w Amfiteatrze, organizowanych w ramach "Inspiratora kultury 2019".

Spokojne miasto, posterunek policji i pracujący tam ludzie: sierżant, detektyw, patolog, kryminalistyk (specjalista od zbierania dowodów) i reporter. Tej nocy popełniono zbrodnię. Jeden z nich zostaje zamordowany. Jego zwłoki są dla kogoś jak niemy wyrzut sumienia, a pracownicy organów ścigania muszą znaleźć zabójcę wśród swoich kolegów. Kto zabił? Jakie były motywy zbrodni? Jak to się stało, że ktoś, jeden ze zwykłych ludzi, jakich mijamy setki na ulicy, był zdolny pozbawić życia innego człowieka? Podejrzany jest każdy z nich. Szczęśliwie przestępca zawsze zostawia jakieś ślady.

Tytuł: "Crime scene", typ: jeepform; Autor: Katarzyna Kehl, Bolesław Charkiewicz; strój: noir; czas gry: 3-4h; liczba graczy: 4+; publiczność: jak najbardziej!

Crime Scene to scenariusz o zbrodni, o tym, że każdy z ludzi z naszego otoczenia może być mordercą i zabić; o tym, że powodów do zrobienia krzywdy drugiemu człowiekowi są tysiące; o tym, że nie zawsze to zły i brzydki jest czarnym charakterem. Crime Scene to scenariusz, który opowiada historię o śmierci, strachu, ludziach, z którymi spotykamy się w codziennym życiu, a tak naprawdę ich nie znamy. To studium charakterów w klimacie noir.

Tytuł: "W śnieżną, mroczną noc"; typ: chamber larp; konwencja: współczesność; autor: Hubert Sosnowski; strój: współczesny; do ról agentów i kleru mile widziane eleganckie ubranie – marynarka/koszula; czas trwania: 4h; liczba graczy: 13 (pięć ról kobiecych, osiem męskich);

Opis: To nastrojowa opowieść z pogranicza kryminału, thrillera i horroru, nawiązujący do legendarnego serialu X-Files i kilku klasycznych produkcji grozy, ale z rozbudowanym tłem obyczajowym. Czyli to, co najbardziej interesujące - kto, kogo, dlaczego.

Na larp obowiązują zapisy - formularz jest na stronie www.blackboxradom.pl

Wstęp wolny. Początek o godz. 16, gramy do godz. 21 w Kawiarni Artystycznej i "Pod 13" przy ul. Parkowej 1. (za: MOK Amfiteatr)

Zapraszamy do nas: