Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte męczennice Perpetua i Felicyta
Dziś jest: Niedziela, 07 marca 2021

Kino

Filmy z Kameralnego Lata w Internecie

środa, 09 września 2020 12:20 / Autor: Beata Okulińska
fot. Kameralne Lato
Beata Okulińska

Filmowe spoty, zrealizowane podczas tegorocznych 13. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych "Kameralne Lato", można obejrzeć w Internecie. Zostały one zrealizowane przez uczestników warsztatów filmowych pod opieką profesjonalnych reżyserów. Tematem tegorocznych spotów była szeroko rozumiana przemoc.

Istotnym elementem festiwalu KAMERALNE LATO jest działalność edukacyjna, umożliwiająca młodym ludziom zapoznanie się ze specyfiką pracy na planie. Po raz kolejny podczas Kameralnego Lata odbyły się dwa cykle warsztatowe skierowane do osób o zróżnicowanym poziomie wiedzy i doświadczenia filmowego. 

Międzynarodowe Warsztaty Filmowe „FAST - Film Art for Social Transformation” były inicjatywą animującą współpracę artystyczną pomiędzy młodymi ludźmi z Polski, Francji, Niemiec i Włoch. Przy wsparciu specjalistów z poszczególnych dziedzin, uczestnicy przeszli przez kolejne etapy produkcji filmu - od pracy nad rozwojem pomysłu do finalnej premiery na ekranie kinowym. Owocem tych zmagań jest realizacja 5 filmowych reklam społecznych. Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie FILMFORUM.

Oto spoty zrealizowane podczas Międzynarodowych Warsztatów Filmowych FAST:

1. „Don’t say it online”, opieka artystyczna: Kordian Kądziela. Tragikomedia o zderzeniu się z hejtem twarzą w twarz - bez powłoki anonimowości, jaką daje komputer. 

Kliknij tu, by obejrzeć film.

2. „Nihilist penguin”, opieka artystyczna: Marek Pawlikowski. Osobliwe spojrzenie na ucieczkę w odosobnienie, jakie niesie ze sobą świat używek. 

Kliknij tu, by obejrzeć film.

 3. „Rhytm of violence”, opieka artystyczna: Piotr Dylewski. Przemoc psychiczna zostawia ślady i podcina skrzydła na wiele lat. Film o tym, jak dużo wewnętrznej siły wymaga przeciwstawienie się jej i jak istotne przy tym jest wsparcie drugiego człowieka. 

Kliknij tu, by obejrzeć film.

4. „First step matters”, opieka artystyczna: Anna Morawiec. Dyskryminacja i rasizm to nie są relikty przeszłości. Spot opowiada o tym, jak krzywdząca i niestety aktualna jest nietolerancja.

Kliknij tu, by obejrzeć film.

 5. „Drive safely”, opieka artystyczna: Karim Kourani. W wyniku wypadków samochodowych rokrocznie giną tysiące ludzi. Nasza reklama społeczna uczula kierowców, aby być uważnym na drodze.

Kliknij tu, by obejrzeć film.

 Odbyły się także warsztaty ABC PRACY Z KAMERĄ, które były przeznaczone dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie filmowym. Uczestnicy warsztatów poznali podstawy pracy na planie filmowym realizując filmowe reklamy społeczne o tematyce antyalkoholowej. Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.  13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato odbyły się w dniach 9 - 15 sierpnia 2020 r.w Radomiu.