Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

KULTURA

Nowy sezon artystyczny w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej

wtorek, 22 września 2020 13:54 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Nowością będą koncerty familijne. Radomska Orkiestra Kameralna zainauguruje w sobotę, 26 września 2020 roku nowy sezon artystyczny 2020/ 21.

W kalendarzu znalazło się 11 koncertów oraz 11 koncertów familijnych, które będą się odbywały zawsze w piątki poprzedzające koncerty dla dorosłych melomanów. Koncerty będą się rozpoczynały o godz. 17. 30. Najbliższy już w piątek, 25 września - zapowiada Natalia Dąbrówka, dyrektor ROK:

W sobotę, 26 września odbędzie się koncert inaugurujący nowy sezon, w którym wystąpią Jan Jakub Bokun i Hanna Ptak oraz Radomska Orkiestra Kameralna:

Ciekawe będą koncerty w październiku i listopadzie. Koncert z cyklu: Poznaj swoja orkiestrę oraz Pejzaż polski z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - dodaje dyr Natalia Dąbrówka:

Koncert gwiazdkowy odbędzie się 17 grudnia. Wystąpią rodzimi artyści: Iwona Skwarek & S' kwartet:

Już można kupować bilety na koncert sylwestrowy. 31 grudnia stary rok pożegnamy podczas koncertu pt: Złota Era Hollywood z udziałem Luna Voices:

W 2021 roku też nie zabraknie ciekawych koncertów. 16 stycznia odbędzie się koncert: ROK etnicznie, 13 lutego zaplanowano koncert walentynkowy, 6 marca koncert pt: Chopin w roli głównej:

17 kwietnia odbędzie się koncert pt: W świecie muzyki nowej. Zagra Neo Elektric Quartet oraz Radomska Orkiestra Kameralna. 15 maja odbędzie się koncert pt: Muzyczne podróże z udziałem gościa z Francji - mówi Natalia Dąbrówka:

Na zakończenie sezonu 12 czerwca Radomska Orkiestra Kameralna zagra razem z Piotrem Pławnerem:

Dyrektor Natalia Dąbrówka zaprasza na wszystkie koncerty w nowym sezonie artystycznym 2020/ 21:

W planach jest także koncert w ramach Wielkanocnego Festiwalu Ludwika van Beethovena, w maju start nowego ogólnopolskiego projektu z koncertami oraz nagraniem płyty. Do końca roku Radomska Orkiestra Kameralna kupi także nowy fortepian. Na ten cel ROK pozyskała 400 tys. złotych z Ministerstwa Kultury oraz Gminy Miasta Radomia.